28-4-2022 - 29-5-2022

Galeria Labirynt

O wystawie

[Pobierz katalog wystawy]

Galeria Labirynt oraz zaprzyjaźnione środowisko artystyczne zapraszają na wystawę połączoną ze sprzedażą dzieł, z której dochód w całości zostanie przekazany na pomoc osobom przybywającym do Polski z ogarniętej wojną Ukrainy.

Wpłaty za dzieła będą dokonywane na konto Stowarzyszenia Homo Faber.
W piątek, 29.04.2022, na stronie i w mediach społecznościowych Galerii Labirynt zostanie udostępniony katalog dzieł ze zdjęciami i opisami.

Wesprzyj działania pomocowe i kup dzieło na rzecz Ukrainy!


Otwarcie: 28.04.2022 (czwartek), godz. 19.00
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
Dostępność: Otwarcie tłumaczone na PJM oraz na jęz. ukraiński. Wystawa odbędzie się na parterze. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające na czas pobytu w Galerii. Galeria dysponuje 6 przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Wystawa przyjazna sensorycznie. Opisy prac dostępne w językach: polskim, angielskim i ukraińskim.
Wystawa czynna do: 29.05.2022 (wt.–niedz., godz. 12.00–19.00)
Bilet: 1 zł (na wernisaż wstęp bezpłatny)

Wydarzenie towarzyszące: Ludomir Franczak „Walden” – 14.05.2022 (sobota/Noc Muzeów), godz. 18.00 (link do opisu)


Artyści i artystki: Tomasz Bielak, Oliwia Beszczyńska, Magdalena Ciemierkiewicz, Jakub Ciężki, Ludomir Franczak, Magdalena Franczak, Barbara Gryka, Anastasia Kashtalian, Justyna Kieruzalska, Piotr Korol, Mikołaj Kowalski, Ewelina Kruszewska, Robert Kuśmirowski, Inga Levi, Paulina Mazurek, Anna Nawrot, Irena Nawrot, Florentyna Nastaj, Jerzy Norkowski, Adam Oroń, Małgorzata Pawlak, Justyna Sokołowska, Mariusz Tarkawian, Sławomir Toman, Marta Zgierska


Wystawa „My z Wami” powstała – tak jak wiele podobnych jej przedsięwzięć zorganizowanych w ostatnim czasie z inicjatywy różnorakich instytucji kultury, galerii i muzeów sztuki bądź z prywatnej inicjatywy artystek i artystów – z potrzeby wsparcia osób pragnących znaleźć w naszym mieście schronienie przed wojną.

Wystawa ma charakter charytatywny, a wszystkie fundusze ze sprzedaży prezentowanych na niej prac zostaną przekazane Stowarzyszeniu Homo Faber – organizacji, która od 2004 roku działa w Lublinie na rzecz praw człowieka, integracji i przeciw dyskryminacji. Organizacja ta, aktywna na wielu polach życia społecznego, zaangażowana w działania na granicy polsko-białoruskiej w ramach Grupy Granica, już w dzień po wybuchu wojny w Ukrainie powołała Lubelski Społeczny Komitet Pomocy Ukrainie działający przy Centrum Kultury w Lublinie. Chęć włączenia się w działania pomocowe i wsparcia Stowarzyszenia Homo Faber ma dla nas wymiar realny i symboliczny. Jest wyrazem wdzięczności i zaufania, jakim darzymy tę organizację, doceniając doświadczenie i kompetencje tworzących ją osób, oraz pewności, że zdobyte środki trafią tam, gdzie powinny.

Na skierowany do lubelskiego środowiska artystycznego apel Galerii Labirynt, dotyczący przekazania prac na rzecz działań pomocowych, odpowiedziało 24 artystek i artystów. Do tego kilka prac zostało przekazanych nam z własnej inicjatywy artystki lub artysty, bądź z ramienia instytucji kultury, stąd na liście darczyńców można znaleźć nazwiska nie związane z Lublinem. Przekazane nam prace, jak to zazwyczaj bywa w podobnych przypadkach, mają bardzo różną formę i wymowę artystyczną. Wśród autorek i autorów prac znajdują się artystki i artyści o długimi stażu, jak i osoby rozpoczynające swoją pracę twórczą. Wśród zgromadzonych dzieł są prace malarskie, rysunki, druki, zdjęcia i obiekty. Ceny prac znacznie odbiegają od ich wartości rynkowej i są podyktowane celem wystawy.

Jako instytucja promująca sztukę współczesną chcemy również zaprosić do galerii nie tylko osoby zaznajomione z naszą działalnością oraz z twórczością prezentowanych artystek i artystów, ale także osoby, które uznają pretekst kupienia dzieła sztuki za cenną formę pomocy. Wierzymy, że organizując tego typu przedsięwzięcie, nie tylko uruchomimy obieg energii wokół sztuki współczesnej w naszym mieście i trafimy do jej nowych odbiorców i odbiorczyń, ale też zbierzemy środki na realną pomoc gościniom i gościom w Lublinie.


Skrócona wersja instrukcji zakupu dzieła, treść pełnego regulaminu do pobrania na samym dole.

1. Przyjdź na wystawę (wt.–niedz. w godzinach 12.00–19.00).
2. Wybierz pracę, którą chcesz mieć w swojej domowej kolekcji – cena minimalna jest umieszczona pod każdą z prac oraz dostępna w katalogu.
3. Zgłoś chęć zakupu bezpośrednio opiekunowi/opiekunce wystawy lub mailowo na adres: diana.kolczewska@labirynt.com.
4. Możesz też dokonać tygodniowej rezerwacji dzieła przed zakupem. W tym celu skontaktuj się z Dianą Kołczewską (diana.kolczewska@labirynt.com).
5. Dokonaj wpłaty uzgodnionej kwoty na rachunek Stowarzyszenia Homo Faber (93 1940 1076 3069 8598 0000 0000), wskazując w tytule przelewu nazwisko artysty/artystki i tytuł dzieła z dopiskiem „Wystawa My z Wami! w Galerii Labirynt”.
6. Na adres mailowy diana.kolczewska@labirynt.com prześlij potwierdzenie dokonania płatności.
7. Odbierz pracę z Galerii Labirynt po zakończeniu wystawy (29.05.2022), wraz z certyfikatem autentyczności.

Więcej informacji dostępnych jest w regulaminie – link do regulaminu.


koncepcja i produkcja wystawy: Krystian Kamiński, Diana Kołczewska, Magdalena Linkowska, Dominika Żurawska
promocja i dostępność: Alicja Gieleta, Emilia Lipa, Wioletta Stępniak
realizacja: Witold Głos, Karol Jakóbczyk, Jarosław Mitura, Adam Oroń
współpraca: Warsztaty Kultury w Lublinie


KATALOG WYSTAWY:

 

Cennik

bilet: 1 zł (na wernisaż wstęp bezpłatny)

Język

polski, ukraiński, angielski, polski język migowy

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Tomasz Bielak, Oliwia Beszczyńska, Magdalena Ciemierkiewicz, Jakub Ciężki, Ludomir Franczak, Magdalena Franczak, Barbara Gryka, Anastasia Kashtalian, Justyna Kieruzalska, Piotr Korol, Mikołaj Kowalski, Ewelina Kruszewska, Robert Kuśmirowski, Paulina Mazurek, Anna Nawrot, Irena Nawrot, Florentyna Nastaj, Jerzy Norkowski, Adam Oroń, Małgorzata Pawlak, Justyna Sokołowska, Mariusz Tarkawian, Sławomir Toman, Marta Zgierska

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup