19-5-2023 - 11-6-2023

Galeria Labirynt

O wystawie

W okresie neoawangardy kino amatorskie było polem prób i eksperymentów. Dzisiaj, kiedy niemal zawsze mamy przy sobie telefon z aparatem, możemy dokumentować naszą codzienność, doświadczenia i zachwyty. Te notacje codzienności w mediach społecznościowych zazwyczaj przelatują nam przez palce, a teraz chcemy się nad nimi zatrzymać i porozmawiać o tym, co dla nas ważne. Nie da się ukryć, że obecnie sztuka i rzeczywistość pozaartystyczna często mieszają się ze sobą i tworzą wspólne konteksty. Może coś jest dla Ciebie źródłem inspiracji albo chcesz pochylić się nad jakimś problemem? Chcemy pokazać wideo stworzone pod wpływem impulsu, pojedynczych dostrzeżeń i dotknięć – a więc nie musisz być osobą wykształconą artystycznie, a dokumentowanie codziennych impresji może być tylko (albo aż!) Twoją pasją.


Kiedy: 19.05.2023 (piątek), godz. 20.00–00.00
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5
Dostępność: Wydarzenie odbędzie się na parterze w przestrzeni wolnej od barier architektonicznych. Filmy prezentowane w przeglądzie będą dostępne z polskimi napisami z opisem dźwięków.  Filmy bez audiodeskrypcji.
Wstęp: wolny


Wideo zgłoszone do przeglądu zostaną wystawione na ekspozycji w przestrzeni Curortu Vieniava do 11 czerwca 2023 – o tym projekcie można przeczytać więcej na stronie: link do opisu.

Aby wziąć udział w przeglądzie wystarczy wysłać wiadomość na adres lubstagram@labirynt.com i zawrzeć w niej:
– link do dysku z pracą bądź link do WeTransfer (ważne, aby pracę można było pobrać),
– imię i nazwisko, informacje kontaktowe i kilka słów o sobie,
– krótki opis pracy i tego, co ona przedstawia.

Ważne! Prosimy o przesyłanie prac o czasie trwania nie dłuższym niż 5 minut. Zgłoszenia przyjmujemy do 14.05.2023 do 23.59. Do przeglądu zapraszamy osoby w wieku 15–30 lat, mieszkające w Lublinie i okolicach. 

 

PROGRAM:

20.00–22.00 otwarcie ekspozycji, panel dyskusyjny

22.00–00.00 luźne rozmowy i przestrzeń twórcza w Curorcie Vieniava

 

Cennik

Język

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup