Zdjęcie z góry. Z lewej strony dziecko w kaszkietówce maluje niebieską kredą chodnik. Z prawej strony widać dłoń dorosłego, malującego chodnik na żółto. Z prawej strony znajduje się grafika Polskiego Języka Migowego

Ćwiczenia z wolności – rodzinne warsztaty sensoryczne

Zapraszamy dzieci w wieku 5-7 lat do udziału w warsztatach rodzinnych na żywo! Tym razem spotkamy się w Galerii Labirynt (ul. Ks. J. Popiełuszki 5).

Który kolor jest najpiękniejszy? Energetyczny żółty, spokojny zielony czy delikatny niebieski? A może nie trzeba wybierać? Czy współcześni artyści inspirują się w swoich pracach kolorami? Podczas spotkania dzieci poznają przykłady dzieł sztuki, w których kolor jest najważniejszy! W drugiej części spotkania warsztaty będą  poświęcone tworzeniu wesołych, działających na zmysły mas w kolorach całej tęczy! Każdy z małych uczestników stworzy własną pracę w wybranych, ulubionych kolorach. Barwny szał obejmie także teren wokół Galerii. Jak? Przekonamy się na warsztatach! Uwaga – podczas zajęć można się nieźle ubrudzić!
🏛 Warsztaty odbędą się na terenie zielonym pod Galerią Labirynt a w przypadku złej pogody – w pracowni edukacyjnej (ul. ks. J. Popiełuszki 5). Prosimy o zabranie ze sobą własnego koca. Dbając o bezpieczeństwo uczestników i uczestniczek warsztatów ograniczyliśmy liczbę osób biorących udział w zajęciach. Każde dziecko może przyjść na warsztaty z jednym opiekunem lub opiekunką. Przypominamy również o obowiązku zakrywania ust i nosa przez cały czas trwania warsztatów. Regularnie dezynfekujemy powierzchnie w galerii oraz udostępniamy płyn do dezynfekcji rąk.

🧏 Warsztaty mogą być tłumaczone na PJM ­– napisz do nas maila na adres edu@labirynt.com jeśli potrzebujesz tłumacza, najpóźniej 3 dni przed warsztatami.
📩 Zapisy: edu@labirynt.com / przez wiadomość prywatną na fanpejdżu Edu Labirynt (prosimy o podanie imienia, nazwiska, wieku dziecka; w tytule e-maila prosimy wpisać datę i nazwę warsztatów) oraz informacji o potrzebie zapewnienia tłumacza PJM.
🎨 Potrzebne materiały zapewnia Galeria Labirynt.

⏱ Warsztaty trwają ok. 60 minut.

💰 Udział jest odpłatny, cena biletu: 4 zł/dziecko; opiekunom/opiekunkom dzieci uczestniczących w zajęciach oraz osobom z niepełnosprawnościami przysługują bilety bezpłatne.

🖼 Prowadzenie: Agata Sztorc, edukatorka Galerii Labirynt
🧏 Tłumaczenie na PJM: Ewelina Lachowska