Dostępność

Dostępność Biblioteki Azyl (dawniej Galeria Labirynt | Plaza)

Biblioteka Azyl (dawniej Galeria Labirynt Plaza) znajduje się w Centrum Handlowym Plaza. Wejście do instytucji jest z poziomu terenu, od ul. Ofiar Katynia, obok wejścia do siłowni CityFit. Siedziba Biblioteki Azyl znajduje się w całości na parterze.

Biblioteka Azyl jest otwarta jedynie gdy prezentowane są w niej wystawy. Jest wtedy otwarta od wtorku do soboty w godzinach 13:00—18:00 a w niedziele w godzinach 12:00—19:00.

 

Większość wydarzeń w Bibliotece Azyl udostępniana jest nieodpłatnie. Opłaty mogą pojawić się w trakcie wydarzeń organizowanych przez partnerów galerii. W takich sytuacjach osoby z niepełnosprawnościami mogą skorzystać z ulgowych biletów oraz darmowych wejściówek dla asystenta.

Osoby z niepełnosprawnościami słuchu mogą skorzystać z oprowadzania w Polskim Języku Migowym. Wszystkie wernisaże tłumaczone są na Polski Język Migowy.
Osoby z niepełnosprawnościami wzroku mogą skorzystać z oprowadzania z audiodeskrypcją i tyflomateriałami. Na oprowadzania należy się wcześniej umówić mailowo: agata.sztorc@labirynt.com

Biblioteka Azyl nie posiada własnych miejsc parkingowych. Wzdłuż ul. Ofiar Katynia zapewniono parking publiczny. Znajdują się na nim trzy miejsca parkingowe oznaczone kopertami. Są one położone w pobliżu ul. Lipowej.

Dojazd do Biblioteki Azyl może być realizowany komunikacją Zarządu Transportu Miejskiego. Według informacji przewoźnika linie dojeżdżające w pobliże budynku przy ul. Lipowej obsługiwane są przez pojazdy niskopodłogowe (linie 8, 15, 20, 32, 40, 44, 155, 151, 158 , linie 11 i 30 tylko w dzień powszedni).

Dwa najbliższe przystanki to Lipowa Cmentarz 01 oraz Lipowa Cmentarz 02. Z obu przystanków można dotrzeć do Biblioteki Azyl przechodząc przez przejścia dla pieszych oznaczone sygnalizacją świetlną i dźwiękową oraz z obniżonymi krawężnikami.

Do Biblioteki Azyl prowadzą drzwi wykonane ze szkła i metalu. Drzwi otwierane są ręcznie za pomocą klamki na zewnątrz, na lewą stronę. Otwarcie drzwi wymaga włożenia dosyć dużej siły. Szerokość otwartych drzwi wynosi 138 cm.

Biblioteka Azyl składa się z jednej sali wystawowej oraz jednej toalety. Układ obiektu jest bardzo prosty.

Na przeciwko wejścia, za półkolistym, wysokim murkiem o wys. 112 cm znajduje się kasa.

W budynku znajduje się toaleta dla zwiedzających oznaczona symbolami ludzi.

W toalecie nie zapewniono systemu wzywania pomocy.

Wejście do toalety umieszczono w stosunkowo wąskim przejściu o szerokości 115 cm. Klamka znajduje się po prawej strony, blisko ściany więc może być trudna w dosięgnięciu. Włącznik światła znajduje się po prawej stronie na wysokości 135 cm.

Drzwi otwierają się za pomocą klamki, na zewnątrz i na lewo. Szerokość otwartych drzwi wynosi 92 cm.

W toalecie zapewniono wymagane pole manewrowe o wymiarach 150 x 150 cm.

Układ toalety nie pozwala na ustawienie wózka obok muszli i przesiadanie się na nią z boku –bezpośrednio obok muszli umieszczono umywalkę. Muszla ustępowa ma długość  46 cm. Obok muszli znajdują się dwie poręcze

Pod umywalką znajduje się półpostument, który uniemożliwia wygodne ustawienie wózka obok umywalki. Umywalka zawiera baterię z krótka dźwignią.

Podajnik papieru do wycierania rąk jest umieszczony na wysokości 117 cm.

Zdjęcia: Emilia Lipa, Wojciech Pacewicz.

Galeria Labirynt | Plaza

ul. Lipowa 13, Lublin

Galeria znajduje się w Centrum Handlowym Plaza, wejście do instytucji jest od zewnątrz, od ul. Ofiar Katynia.

Wydarzenia programowe w Galerii Labirynt Plaza odbywają się na parterze.