Dostępność

Dostępność Galerii Labirynt

Wydarzenia programowe Galerii Labirynt w siedzibie przy Popiełuszki 5 odbywają się na parterze. Teksty opisujące prace są drukowane w czarnodruku. Wystawy są projektowane w sposób, który umożliwia swobodny przejazd wózków między ściankami. W księgarni można wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające na czas pobytu w Galerii. Psy asystujące są w Galerii mile widziane (podobnie pozostałe zwierzęta); w księgarni jest dla nich miska z wodą. Wszystkie drewniane drzwi w instytucji są pomalowane na kolor szary, który kontrastuje z białymi ścianami budynku.


Ciche godziny

W każdą środę w godzinach 15:00–19:00 w Galerii Labirynt obowiązują ciche godziny. W tym czasie wszystkie prace emitujące głośne dźwięki lub migające światło są wyłączone. Dzięki temu osoby wrażliwe sensorycznie, które nie znoszą hałasu i wielu bodźców, oraz osoby w spektrum autyzmu mogą komfortowo zwiedzać wystawy. Jeśli jesteś osobą wysoko wrażliwą na dźwięki, a chcesz zobaczyć wystawy w innych dniach, zapraszamy do bezpłatnego wypożyczenia słuchawek wytłumiających. Słuchawki znajdują się w księgarni i można używać ich podczas pobytu w galerii.


Do pobrania: Dostępność Galerii Labirynt na ulicy Popiełuszki 5

 

Dojazd do Galerii może być realizowany komunikacją Zarządu Transportu Miejskiego. Według informacji przewoźnika linie dojeżdżające w pobliże budynku przy ul. Popiełuszki 5 obsługiwane są przez pojazdy niskopodłogowe (linie 4, 11, 13 15, 55 w całości, linia 2 w soboty i niedziele).

Dotarcie do Galerii jest możliwe się z trzech najbliższych przystanków autobusowych: Galeria Labirynt 01, Galeria Labirynt 02 oraz Głowackiego 01. Z przystanków Galeria Labirynt 01 i Galeria Labirynt 02 do instytucji prowadzą bezpieczne przejścia z sygnalizacją świetlną i dźwiękową oraz z obniżonymi krawężnikami. Droga z przystanku Głowackiego 01 prowadzi przez jedno przejście dla pieszych zawierające sygnalizację świetlną i dźwiękową oraz jedno przejście nie zawierające sygnalizacji. Droga z tego przystanku prowadzi także przez chodnik, który jest miejscami uszkodzony, może więc być trudno poruszać się po nim na wózku.

Możemy zapewnić asystenta, który przyjdzie na przystanek i wesprze osobę w dotarciu do Galerii. W przypadku potrzeby zapewnienia asystenta prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem +48 81 466 59 20 wewn. 23.

Pod budynek Galerii można podjechać samochodem od ul. Popiełuszki. Przy samym budynku znajduje się parking zawierający miejsce postojowe oznaczone niebieską kopertą o wymiarach 360 cm (głębokość) na 620 cm (długość).
Istnieje tez możliwość podjechania i zatrzymania się pod samym wejściem do Galerii w celu zostawienia osób odwiedzających instytucję.

 • Pod budynek Galerii można podjechać samochodem od ul. Popiełuszki. Przy samym budynku znajduje się parking zawierający miejsce postojowe oznaczone niebieską kopertą o wymiarach 360 cm (głębokość) na 620 cm (długość).
  Istnieje tez możliwość podjechania i zatrzymania się pod samym wejściem do Galerii w celu zostawienia osób odwiedzających instytucję.
 • Od chodnika przy ul. Poniatowskiego do samego wejścia do Galerii prowadzi ścieżka wyłożona kostką brukową.
  Ścieżka rozpoczyna się krawężnikiem o wysokości 4 cm (może być to utrudnienie dla wózka) oraz zawiera ostry skręt.
Zdjęcie. Na pierwszym planie chodnik z betonowej kostki z małym uskokiem. W tle trawnik.
 • Ścieżka w najwęższym miejscu ma szerokość 129 cm, a w najszerszym 170 cm.
Zdjęcie. Na pierwszym planie chodnik z betonowej kostki, prowadzący do budynku galerii. Po lewej stronie widać fragment żółtego kiosku. Po obu stronach chodnika trawnik.
 • Ścieżka zawiera jeden podjazd o pochyłości 4 stopni.
Zdjęcie. Na pierwszym planie chodnik z kostki betonowej z łagodnym podjazdem prowadzącym do drzwi wejściowych.
 • Od ulicy Popiełuszki do parkingu prowadzi stromy zjazd wyłożony kostką brukową, jest on użytkowany przez samochody.
 • Przy budynku Galerii podjazd po lewej stronie przechodzi w prosty chodnik wyłożony kostką brukową. Chodnik ma 146 cm szerokości.
 • Drzwi wejściowe do budynku są dwuskrzydłowe, ale odblokowane jest jedynie prawe skrzydło, które otwiera się na zewnątrz. Drzwi są wykonane ze szkła i metalu, na wysokości wzroku stojącej osoby przyklejono na nich czarne taśmy ostrzegawcze. Otwarcie drzwi następuje poprzez pociągnięcie pionowego uchwytu i wymaga włożenia dosyć dużej siły. W czasie ciepłych miesięcy drzwi są otwierane na oścież. Szerokość przejazdu wynosi 90 cm. Po lewej stronie drzwi znajduje się domofon.
Zdjęcie. Szklane drzwi wejściowe z otwartym prawym skrzydłem. Po obu stronach poręcze.
 • Wysokość progu w drzwiach wynosi 3 cm.
Zdjęcie. Widok z góry. Próg drzwi wejściowych.
 • Kasa biletowa znajduje się w księgarni po prawej stronie, obok drzwi wejściowych do budynku. Prowadzi do niej bardzo stromy podjazd o pochyłości 90 stopni, niedostępny do przekroczenia na wózku. Drzwi do księgarni są przesuwne, zrobione ze szkła, na wysokości wzroku stojącej osoby naklejone są na nich czarne taśmy ostrzegawcze. Szerokość otwartych drzwi wynosi 152 cm. W godzinach pracy Galerii drzwi są zawsze otwarte.
Zdjęcie. Wnętrze księgarni. Za przeszklonymi drzwiami regał z książkami, po prawej stronie pomarańczowy fotel, po lewej stronie wieszak z koszulkami. Na podłodze płytki z niewielkim podjazdem.
 • Na wprost drzwi wejściowych znajdują się dwuskrzydłowe, szklane drzwi prowadzące do korytarza. Na drzwiach, na wysokości wzroku stojącej osoby naklejono czarne naklejki ostrzegawcze. W momencie otwarcia obu skrzydeł szerokość przejazdu wynosi 174 cm. Aby przejechać przez drzwi należy pokonać podjazd o nachyleniu 23 stopni.
Zdjęcie. Korytarz. Otwarte szklane drzwi. Podłoga z niewielkim podjazdem. W tle wnętrze sali wystawowej.
 • W korytarzu, po lewej stronie, znajduje się dostępna toaleta. Są to pierwsze szare drzwi oznaczone czarnymi naklejkami. Drzwi otwierają się na zewnątrz, z użyciem klamki. Szerokość przejazdu przez drzwi do toalety wynosi 100 cm.
Zdjęcie. Szare drzwi toalety z czarnymi oznaczeniami.
 • W pomieszczeniu zamontowane są dwa uchwyty, jeden z lewej strony toalety, drugi z lewej strony umywalki. W pomieszczeniu zamontowany jest alarm przyzywowy.
Zdjęcie. Wnętrze toalety. Po prawej stronie sedes z poręczą. Po lewej stronie nisko zawieszona umywalka z poręczą.

W przestrzeni instytucji znajduje się kilka podjazdów o różnych kątach nachylenia.

 • Pierwszy z nich znajduje się w korytarzu koło dostępnej toalety, prowadzi z korytarza do Foyer i Sali Czarnej. Nachylenie podjazdu wynosi 7 stopni.
Zdjęcie. Szara podłoga w korytarzu. Białe ściany i szare drzwi.
 • Po lewej stronie znajdują się dwuskrzydłowe drzwi prowadzące do Foyer. Szerokość przejazdu w momencie otwarcia obu skrzydeł wynosi 168 cm.
Zdjęcie. Szare drzwi z otwartym prawym skrzydłem. Za drzwiami wnętrze z pomarańczową sofą.
 • Po prawej stronie we Foyer znajduje się wejście do Sali Czarnej. Szerokość wejścia wynosi 112 cm, może być zamknięte przesuwnymi drzwiami, których odsunięcie wymaga sporo siły. Do Sali Czarnej prowadzi podjazd o nachyleniu 7,5 stopnia.Podjazd prowadzący do Galerii Edu ma kąt nachylenia 13 stopni i prowadzi przez dwuskrzydłowe drzwi o szerokości 138 cm.
Zdjęcie. Drewniana podłoga z łagodnym podjazdem do sali. Po lewej stronie podjazdu poręcz. Czarne ściany.
 • Droga prowadząca do Sali Edukacyjnej wiedzie przez bardzo stromy podjazd, którego kąt nachylenia wynosi 25 stopni. Podjazd znajduje się przy dwuskrzydłowych drzwiach, których szerokość wynosi 128 cm.
Zdjęcie. Otwarte szare drzwi. Za nimi korytarz z kolejnymi drzwiami. Po prawej stronie wieszak na ubrania.
 • Bezpośrednio za drzwiami, po lewej stronie, na wysokości głowy, wisi drewniana skrzynka z kablami.
Zdjęcie. Korytarz. Po prawej stronie wieszak na ubrania i zamknięte drzwi. Po lewej stronie na ścianie wisi drewniana skrzynka z kablami.
 • Drzwi prowadzące do Sali Edukacyjnej są dwuskrzydłowe, otwierane na zewnątrz. Szerokość przejazdu gdy oba skrzydła są otwarte wynosi 139 cm.
Zdjęcie. Szare, dwuskrzydłowe drzwi otwarte na oścież. Za nimi wnętrze sali.

Galeria Labirynt

ul. ks. J. Popiełuszki 5, 20-052 Lublin