Człowiek z maszyną koncert

Noc Muzeów

18.05.2013

godz. 20.00 / pokaz konkursowy w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA /

„OFF” + „WIDEOKLIP”

godz. 21.30 / performance /

Performance Art Meeting: Korea Południowa

Galeria od dwóch lat realizuje projekt pt. Dialogi Labiryntu, polegający na prezentacji sztuki artystów ze Wschodu i Zachodu, różnych zarówno pod względem kulturowym, pokoleniowym, jak i ze względu na używane formy artystyczne. Jedną z wytyczonych ścieżek projektu są prezentacje performance. W poprzednich latach Galeria gościła artystów z różnych krajów azjatyckich: Chin, Singapuru, Tajwanu, Indonezji, Japonii. Podczas najbliższej edycji Performance Art Meeting prezentowana będzie sztuka performance z Korei Południowej.

Performance zaprezentują:

Lee Tal– oprócz performance tworzy prace wideo, instalacje, malarstwo. Był kuratorem i członkiem komisji znaczących festiwali sztuki współczesnej w Korei, jak np.: Weolmido Performance Art Festival of Incheon oraz Incheon Media Art Biennale. Wykłada m.in. w Incheon University, jest dyrektorem UNESCO A.poRT – organizacji pozarządowej, działającej w obszarze sztuki współczesnej.

Jaeseon Moon – artysta performance, założyciel i dyrektor SORO – koreańskiej organizacji zajmującej się sztuką akcji. Artysta w swoich działaniach inspiruje się tańcem współczesnym, teatrem, choreografią, sztuką dźwięku.

Sung Neungkyung – jeden z czołowych koreańskich artystów performance. Aktywny od późnych lat 60., kiedy tworzył prace konceptualne (fotografie, instalacje), które z czasem ewoluowały w minimalistyczne akcje. Jego performances oparte są na prostych, powtarzalnych czynnościach, z użyciem przedmiotów codziennego użytku.

godz. 22.30 / koncert /

Człowiek z maszyną do filmów Georgesa Mélièsa

Człowiek z maszyną to autorski, muzyczny projekt Bogusława „Benia” Byrskiego, aktora Teatru im. H. Ch. Andersena. Wydobywając dźwięki z otaczającej go przestrzeni za pomocą kaossilatorów, elektriba, wavedruma, Byrski tworzy ścieżkę dźwiękową do filmów Georgesa Mélièsa – pioniera kina, mistrza skeczu iluzjonistycznego, feerii i baśni filmowych.
Wydarzenie organizowane we współpracy z Klubokawiarnią Prepar.

godz. 20.00, 21.00, 22.00, 23.00 / pokaz filmów z kolekcji Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych /

Obraz i Dźwięk

Józef Robakowski, Uwaga: Światło!, 2004

Sławomir Marzec, Wszystko, 2010

Józef Robakowski, Rynek, 1970

Volodymir Kaufman, Performance w zegarze (Vystava w hodynnyku), 2011

Józef Robakowski, Test I, 1971

Dominik Lejman, Maraton Nowojorski, 2003

–> wstęp wolny <–