Grafika. Niebieskie tło z białymi i niebieskimi elementami. Na środku czarny napis "Sztuka zdarzeń warsztaty w instrukcjach"

Sztuka zdarzeń – warsztaty w instrukcjach

Podczas tegorocznych ferii zimowych zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w nowym projekcie edukacyjnym Galerii Labirynt – Sztuka zdarzeń!

Tytułowe zdarzenia nawiązują do artystycznych instrukcji tworzonych w ruchu Fluxus, zgodnie z którym artyści tworzyli działania znoszące granicę między tradycyjnie pojmowaną sztuką a rzeczywistością.

Warsztaty są oparte o tworzenie działań i akcji inspirowanych wybranymi dziełami sztuki współczesnej, które można wykonywać w domu lub na dworze. Każdy z tematów warsztatowych jest opracowany jako instrukcja.

Gdzie można znaleźć instrukcje? Zadania będą udostępniane co dwa dni w interaktywnej formie na platformie Padlet.

Zajęcia zachęcają do indywidualnego odkrywania sztuki współczesnej, kształtując w uczestnikach i uczestniczkach zajęć autonomię w zdobywaniu wiedzy. Zadania można wykonywać w domu, wplatając je w codzienną rutynę, oraz w przestrzeni miejskiej, w autobusie, sklepie czy na spacerze.

Wyniki prac warsztatowych nadesłane przez dzieci i młodzież zostaną udostępnione na profilach internetowych Galerii Labirynt. Prace można wysyłać na adres: edu@labirynt.com

 

Projekt jest organizowany w ramach akcji Zima w mieście 2021.