05-1-2021 - 16-1-2021

Wszędzie

O wydarzeniu

Podczas tegorocznych ferii zimowych zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w nowym projekcie edukacyjnym Galerii Labirynt – Sztuka zdarzeń!

Tytułowe zdarzenia nawiązują do artystycznych instrukcji tworzonych w ruchu Fluxus, zgodnie z którym artyści tworzyli działania znoszące granicę między tradycyjnie pojmaowaną sztuką a rzeczywistością.

Warsztaty są oparte o tworzenie działań i akcji inspirowanych wybranymi dziełami sztuki współczesnej, które można wykonywać w domu lub na dworze. Każdy z tematów warsztatowych jest opracowany jako instrukcja.

Gdzie można znaleźć instrukcje? Zadania będą udostępniane co dwa dni w interaktywnej formie na platformie Padlet.

Zajęcia zachęcają do indywidualnego odkrywania sztuki współczesnej, kształtując w uczestnikach i uczestniczkach zajęć autonomię w zdobywaniu wiedzy. Zadania można wykonywać w domu, wplatając je w codzienną rutynę, oraz w przestrzeni miejskiej, w autobusie, sklepie czy na spacerze.

Wyniki prac warsztatowych nadesłane przez dzieci i młodzież zostaną udostępnione na profilach internetowych Galerii Labirynt. Prace można wysyłać na adres: edu@labirynt.com

Projekt jest organizowany w ramach akcji Zima w mieście 2021.

Cennik

Język

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup