10-6-2023 - 10-6-2023

Galeria Labirynt

O wydarzeniu

W jaki sposób nauczana jest religia? Jakie jest miejsce kobiet w Kościele? Podczas oprowadzania Paulina Mazurek, autorka wystawy, podzieli się swoim doświadczeniem, które omawia w swoich pracach. Oprowadzanie będzie też okazją do rozmowy z artystką oraz możliwością opowiedzenia o swoich przemyśleniach ze strony publiczności.

Wystawa prezentuje osobistą drogę autorki poprzez retrospekcję procesu jej wychowywania w wierze katolickiej. Jest spojrzeniem dorosłej katoliczki na treści, których uczono ją w dzieciństwie. Punktem wyjścia prezentowanych asamblaży są zeszyty do religii, których fragmenty zostały zestawione z pracami w charakterze podpisów. Osobiste archiwa są na wystawie zestawione z dewocjonaliami.


Kiedy: 10.06.2023 (sobota), godz. 16.00
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
Dostępność: Oprowadzanie odbywa się na parterze w przestrzeni wolnej od barier architektonicznych. Wydarzenie odbywa się na parterze. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające na czas pobytu w Galerii. Galeria dysponuje 6 przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Oprowadzanie tłumaczone na język ukraiński, tłumaczenie: Volodymyr Dyshlevuk.
Wstęp: w cenie biletu do galerii (5/2 zł)

Prowadzenie: Paulina Mazurek


Paulina Mazurek, ur. w 1995 r. w Lublinie. Doktorantka Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie w dziedzinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki. Absolwentka fotografii na Uniwersytecie Warszawskim i sztuki współczesnej na UP. Edukatorka w Galerii Labirynt. Fotografka, fotoedytorka, artystka intermedialna, początkująca kuratorka. Posługuje się szeroko pojętym medium fotografii, wideo, kolażu analogowego, montażu cyfrowego. Działa także w obszarze dokumentu subiektywnego i „nowych nowych mediów”. Porusza kwestie społeczne i relacyjne, interesują ją wątki międzypokoleniowe, socjologia codzienności. Często czerpie z estetyki kiczu. Finalistka Grand Press Photo 2020, nominowana za reportaż oraz portret w kategorii Young Poland, uczestniczka wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą. Razem z Michałem Tokarzem tworzy Kolektyw [ZOBACZ JAK].


Więcej o wystawie

Cennik

wstęp w cenie biletu do galerii

Język

polski, ukraiński, PJM

Prowadzenie

Paulina Mazurek

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup