13-7-2023 - 13-7-2023

Galeria Labirynt

O wydarzeniu

Wiersz ma ciało: zęby, które gryzą, rączki, które zaczepiają, czasem wczepiają się w czytelnika/czytelniczkę. Żeby dobrze kroczył po świecie pod autorską nieobecność, musi mieć też mocne nóżki, którymi zajmiemy się na praktycznych warsztatach poświęconych formom publikacji poetyckich i prezentacji tekstów w przestrzeni. Wyniki pracy osób uczestniczących zostaną przedstawione na (nie)wystawie Curort Vieniava.

Zapraszamy wszystkie osoby do 30 roku życia, które tworzą wszelkie formy literackie. W warsztatach mogą wziąć osoby, które mówią po polsku i po ukraińsku.

Prosimy o zabranie ze sobą swoich wierszy lub innych krótkich tekstów.

Prowadzenie: Ivan Davydenko – poeta, redaktor i wydawca Magazynu Malkontenty, typowy przedstawiciel vifonowej inteligencji.


Kiedy: 13.07.2023 (czwartek), godz. 18.00–20.00
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
Dostępność: Warsztaty odbywają się na parterze, w pracowni edukacyjnej Galerii Labirynt i przestrzeni projektu Curort Vieniava. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające. Galeria dysponuje przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Informację o potrzebie skorzystania z pętli należy kierować na adres: edu@labirynt.com lub zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym na warsztaty.
Warsztaty będą prowadzone w dwóch językach: po polsku i po ukraińsku.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Zapisy na warsztaty przyjmujemy do środy (12.07) lub wyczerpania miejsc. Zapisy są prowadzone online – link do formularza zgłoszeniowego.

Potrzebne materiały zapewnia Galeria Labirynt.
Warsztaty trwają ok. 120 minut.

Cennik

bezpłatne

Język

polski, ukraiński

Prowadzenie

Ivan Davydenko

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup