07-3-2021 - 07-3-2021

Galeria Labirynt | Plaza

O wydarzeniu

Daj się oprowadzić po wystawie która powstała jako wynik trudnego czasu pandemii i obudzonej przez nią refleksji dotyczącej znaczenia wspólnoty i lokalność i prezentuje twórczość artystek i artystów związanych z Lublinem. Prace znajdujące się na wystawie będzie można kupić.

Kiedy: 07.03.2021 r., g. 17:00
Gdzie: Galeria Labirynt | Plaza, ul. Lipowa 13 (wejście od ul. Ofiar Katynia)
Dostępność: Film w PJM znajduje się poniżej. Wydarzenie tłumaczone na polski język migowy. Galeria dysponuje 6 przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Oprowadzanie odbędzie się z wykorzystaniem audioprzewodników. Ważne! Prosimy o korzystanie z własnych słuchawek z wejściem mini jack.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.

Podczas oprowadzania będzie można dowiedzieć się więcej na temat artystów i artystki oraz ich prac prezentowanych na wystawie – Moniki Zadurskiej-Bielak, Sławomira Tomana oraz Adama Oronia.

Na wystawie zostaną omówione ceramiczne rzeźby-szczury Moniki Zadurskiej-Bielak, które są odzwierciedleniem stanów emocjonalnych doświadczanych w czasie zamknięcia oraz odnoszą się wątków ekologicznych. Będzie można obejrzeć również obrazy Sławomira Tomana, których początkiem jest przedmiot, niekiedy o wątpliwej wartości estetycznej. Przedstawimy też historie zawarte w pracach Adama Oronia, który zabiera widza do świata dawnych filmów gangsterskich, przedstawiając pozy aktorów i dramatyczny światłocień.

Dbając o bezpieczeństwo uczestników wydarzenia ograniczyliśmy liczbę osób biorących udział w oprowadzaniu. Przypominamy również o obowiązku zakrywania ust i nosa maseczką ochronną. Regularnie dezynfekujemy powierzchnie w galerii, udostępniamy płyn do dezynfekcji rąk.

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy na oprowadzanie przyjmujemy przez formularz zgłoszeniowy.

Prowadzenie: Krystian Kaminski, edukator Galerii Labirynt

Tłumaczenie PJM: Ewelina Lachowska

Cennik

Język

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup