14-2-2021 - 14-2-2021

Galeria Labirynt

O wydarzeniu

Daj się oprowadzić po wystawie pełnej kobiecych i męskich aktów, fantazji i fetyszy. Prace Karola Radziszewskiego i Maurycego Gomulickiego pokazywane w Labiryncie z pozoru są od siebie bardzo różne, a jednak doskonale się uzupełniają i łączą.

 

Kiedy: 14.02.2021 r., g. 17:00
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Dostępność: Wydarzenie tłumaczone na polski język migowy. Galeria dysponuje 6 przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Oprowadzanie odbędzie się z wykorzystaniem audioprzewodników. Prosimy o korzystanie z własnych słuchawek z wejściem mini jack.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy

Podczas oprowadzania będzie można dowiedzieć się więcej na temat twórców oraz ich prac prezentowanych na wystawie. Poruszone zostaną wątki takie jak wolność pożądania czy wykorzystanie ciała w kreowaniu wizji artystycznej. Oprowadzanie przeznaczone jest dla osób dorosłych.

Na wystawie „Ménage à Deux” prezentowane są prace Maurycego Gomulickiego i Karola Radziszewskiego – artystów których zainteresowania artystyczne są skrajnie odmienne, lecz w tej skrajności wydają się być bardzo bliskie. Maurycy Gomulicki jest hedonistą i propagatorem Kultury Rozkoszy, dla którego popkultura jest stałym źródłem inspiracji. Karol Radziszewski to twórca queerowy działający na rzecz środowiska LGBT+, który wykorzystuje w swojej twórczości kody kultury popularnej.

Dbając o bezpieczeństwo uczestników warsztatów ograniczyliśmy liczbę osób biorących udział w oprowadzaniu. Przypominamy również o obowiązku zakrywania ust i nosa – maseczki ochronne dostępne są w księgarni. Regularnie dezynfekujemy powierzchnie w galerii, udostępniamy płyn do dezynfekcji rąk.

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy na oprowadzanie przyjmujemy przez formularz zgłoszeniowy (https://forms.gle/pSm21KGoiYL9hv5j8).

Prowadzenie: Krystian Kaminski, edukator Galerii Labirynt

Tłumaczenie PJM: Ewelina Lachowska

 

Cennik

Język

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup