27-2-2022 - 27-2-2022

Galeria Labirynt

O wydarzeniu

Jak przygotować wystawę, uwzględniając potrzeby różnych grup odbiorców i odbiorczyń? Dlaczego Franek chce napaść na bazar? Przed czym ostrzegają fotografie dokumentujące rzeczywistość społeczną? Daj się oprowadzić po aktualnych wystawach w Galerii Labirynt, obejrzyj prezentowane prace i ich poznaj historie!


Kiedy: 27.02.2022 (niedziela), godz. 15.00
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
Dostępność: Oprowadzanie odbywa się na parterze. Galeria dysponuje 6 przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Oprowadzanie odbędzie się z wykorzystaniem audioprzewodników. Ważne! Prosimy o korzystanie z własnych słuchawek z wejściem mini jack.
Wstęp: w cenie biletu do galerii (1 zł). Obowiązują zapisy online (link do formularza zgłoszeniowego).


„Kolekcja Dostępna Vol. 2” to druga odsłona wystawy prac ze zbiorów Galerii Labirynt uzupełnionych o adaptacje przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami oraz migrantek i migrantów. Przygotowane materiały pozwalają na swobodny i samodzielny odbiór wystawy przez każdą osobę bez względu na wiek czy poziom sprawności.

Idea „Napadu na bazar” jest niespełnionym marzeniem o doświadczeniu rzeczywistości w sposób, jakiego oczekujemy. To idea skrajnego działania i to, co ona reprezentuje jest tu kluczowa, a nie samo jej urzeczywistnienie. „Napad na bazar” jest pewnym wzorem postawy, do której dąży artysta, Franek Warzywa, ale która nie opuszcza sfery marzeń. Fascynuje go nieskrępowana wolność i sprzeciw wobec narzucanych ograniczeń, które wiążą się z wejściem na ścieżkę przestępczą.

O oporze wobec autorytarnego państwa opowiada z kolei wystawa „Będzie dobrze, trzeba tylko wszystko zmienić”, prezentująca fotografie autorstwa Chrisa Niedenthala z lat 1981–1983 oraz zdjęcia Archiwum Protestów Publicznych, otwartej platformy dystrybucji obrazów związanych z napięciami społeczno-politycznymi w Polsce od 2016 roku do dzisiaj.

Dbając o bezpieczeństwo uczestników_czek wydarzenia, ograniczyliśmy liczbę osób biorących udział w oprowadzaniu. Przypominamy również o obowiązku zakrywania ust i nosa. Regularnie dezynfekujemy powierzchnie w galerii, udostępniamy płyn do dezynfekcji rąk.

Prowadzenie: Krystian Kamiński, edukator Galerii Labirynt

Cennik

bezpłatne

Język

polski

Prowadzenie

Krystian Kamiński, edukator Galerii Labirynt

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup