11-1-2022 - 28-1-2022

Galeria Labirynt

O wydarzeniu

Zapraszamy do wspólnego poznawania dzieł sztuki ze zbiorów Galerii Labirynt! Najnowsza wystawa edukacyjna pod tytułem „Kolekcja Dostępna” prezentuje dziewięć prac wykonanych różnymi technikami – fotografie, rzeźby, obiekty, a także obrazy. Prace różnią się od siebie nie tylko sposobem wykonania, ale też treścią, są stworzone przez różnych autorów i różne autorki. Są to: Maria Pinińska-Bereś, Robert Kuśmirowski, Olaf Brzeski, Mikołaj Smoczyński, Jan Ziemski, Władysław Hasior, He Chengyao, Christo i Jeanne-Claude, Kajetan Sosnowski. Prace łączy niemal jedynie to, że należą do jednej kolekcji. Dzięki temu odkrywanie sztuki może być fascynującą przygodą!

Każdej z prac towarzyszy szereg adaptacji pozwalających poznać wystawę każdej osobie, bez względu na wiek czy poziom sprawności! Można tu znaleźć tyflografiki, audiodeksrypcje, filmy w pjm, wszystko to w przestrzeni niemal zupełnie wolnej od barier architektonicznych.

Edukatorki Galerii Labirynt przygotują zajęcia adresowane do wszystkich grup wiekowych i społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem osób z utrudnionym dostępem do kultury – osób Głuchych, osób z niepełnosprawnościami wzroku, osób niepełnosprawnością intelektualną i osób w spektrum autyzmu.

Proponowane formy zajęć to: oprowadzanie po wystawie z audiodeskrypcją i/lub tyflomateriałami, oprowadzanie tłumaczone na polski język migowy, warsztaty dedykowane osobom z niepełnosprawnościami intelektualnymi i w spektrum autyzmu.

Miejsce: Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5, Lublin
Więcej informacji o wystawie Kolekcja Dostępna

Dostępność:

Działania odbywają się na parterze.
Wszystkim pracom prezentowanym na wystawie towarzyszą filmy w PJM w formie QR kodów.
Każdemu dziełu towarzyszą adaptacje przeznaczone do dotykania – tyflografiki lub makiety.
Podpisy prac zostały przygotowane w alfabecie Brajla.
Na wystawie można również posłuchać audiodeskrypcji w formie dźwiękowej – zachęcamy do odsłuchiwania ich na słuchawkach.
W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające.
Galeria dysponuje przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Informację o potrzebie skorzystania z pętli należy kierować na adres: edu@labirynt.com.

Spotkania odbywają się od wtorku do piątku w godzinach 9.00–16.00. Konieczne jest wcześniejsze ustalenie terminu. Czas trwania zajęć to ok. 60 minut. Zajęcia są bezpłatne. Galeria zapewnia wszystkie potrzebne materiały. Informacje oraz zapisy telefonicznie 81 466 59 20 lub mailowo edu@labirynt.com.

Dbając o bezpieczeństwo uczestników_czek warsztatów, ograniczyliśmy liczbę osób biorących udział w zajęciach. Przypominamy również o obowiązku zakrywania ust i nosa. Regularnie dezynfekujemy powierzchnie w galerii, udostępniamy płyn do dezynfekcji rąk.

Cennik

Bezpłatne

Język

polski

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup