29-10-2023 - 31-12-2024

Galeria Labirynt

O wydarzeniu

To jest mural o marzeniach, planach i tęsknotach. O przyszłości i przeszłości. O tymczasowości. O byciu gdzie indziej i próbie poczucia się u siebie. O tworzeniu wspólnoty i więzi. O „wszędzie” i „nigdzie”. O radości i smutku. O byciu goszczonym lub goszczoną i o goszczeniu. O wyrażaniu siebie. O sferze wolności na kawałku ściany. I o wycinku przestrzeni, która staje się pojemna jak kosmos.

Praca została namalowana przez społeczność uchodźczą oraz mieszkańców i mieszkanki Lublina pod kierownictwem artysty Macieja Pałki. Różne elementy zostały stworzone także przez mieszkańców i mieszkanki naszego miasta. Każda osoba podzieliła się tym, co dla niej ważne. „Kosmos” choć ma kilkadziesiąt metrów kwadratowych, jest przestrzenią nieskończoną, wielowątkową i otwartą na wszelkie głosy, nowe osoby i ich opowieści.


„Kosmos”, 2023, mural

Autorki i autorzy projektu muralu: Kseniia Adamenko, Olga Bochkar, Tetiana Buriakivska, Paulina Chmiel, Bohdan Drovozyuk, Munachiso Christiana Ibekwe, Oleksandra Makarchuk, Daria Meshkova, Basia Mierzejewska, Stanislaw Mychailov, Taisiia Schevchenko, Yuliia Shevchuk, Zoia Syzova, Iasna-Mariia Tsyktor
Opieka artystyczna: Maciej Pałka
Koordynacja: Krystian Kamiński, Agata Sztorc-Gromaszek

Dostępność: Mural znajduje na ścianie Galerii Labirynt od ul. Poniatowskiego i jest możliwy do obejrzenia z poziomu chodnika biegnącego wzdłuż ulicy lub z poziomu gruntowej ścieżki biegnącej wzdłuż budynku – ścieżka miejscami wysypana jest drobnym kamieniem.

Mural powstał dzięki współpracy Galerii Labirynt, UNHCR – Agencji Narodów zjednoczonych ds. Uchodźców oraz kolektywu Artolution.

Cennik

bezpłatne

Język

polski, ukraiński, angielski, PJM

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup