16-11-2021 - 22-12-2021

Galeria Labirynt

O wydarzeniu

W jaki sposób można przełożyć dzieło sztuki na pomniejszoną wersję, za to możliwą do dotykania? Co to jest audiodeskrypcja i do czego jest nam potrzebna? Kto używa polskiego języka migowego?

Zapraszamy grupy przedszkolne i szkolne na warsztaty towarzyszące najnowszej wystawie edukacyjnej „Kolekcja Dostępna”, która łączy dwa tematy – sztukę współczesną i dostępność.
Podczas spotkania będziemy poznawać wybrane dzieła ze zbiorów Galerii Labirynt wykonane rozmaitymi technikami. Będzie można zobaczyć fotografie, rzeźby, obiekty oraz obrazy. Wszystkim pracom towarzyszą adaptacje do dotykania, a także opisy przeznaczone do słuchania. Dzieci i młodzież zostaną zachęcone do sprawdzenia, jak zwiedza się wystawę z wyłączeniem niektórych zmysłów. Będziemy doświadczać sztuki na nowo. Na koniec uczestnicy i uczestniczki warsztatów wykonają własne prace twórcze inspirowane wybranymi dziełami.
Forma prowadzenia zajęć zostanie dopasowana do grupy wiekowej biorącej udział w warsztatach.

Więcej informacji o wystawie „Kolekcja Dostępna”

Miejsce: Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5, Lublin

Warsztaty odbywają się od wtorku do piątku w godzinach 9.00–16.00. Konieczne jest wcześniejsze ustalenie terminu. Czas trwania spotkania to ok. 60 minut. Do końca grudnia 2021 zajęcia są bezpłatne. Galeria zapewnia wszystkie potrzebne materiały. Informacje oraz zapisy telefonicznie 81 466 59 20 lub mailowo edu@labirynt.com.

Dbając o bezpieczeństwo uczestników_czek warsztatów, ograniczyliśmy liczbę osób biorących udział w zajęciach. Przypominamy również o obowiązku zakrywania ust i nosa. Regularnie dezynfekujemy powierzchnie w galerii, udostępniamy płyn do dezynfekcji rąk.

Cennik

Język

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup