26-8-2023 - 26-8-2023

Galeria Labirynt | Plaza

O wydarzeniu

Jak wygląda codzienność osób transpłciowych w Polsce? W jaki sposób cis-heteronormatywny system wpływa na doświadczanie przez nie rzeczywistości? Na te, oraz inne pytania odpowiedzą osoby autorskie podczas oprowadzania. Podzielą się swoimi osobistymi doświadczeniami i tym, co zainspirowało ich twórczość. Wydarzenie będzie także okazją do zapoznania się z procesem powstawania wystawy oraz dyskusji na prezentowane w niej tematy.

Kiedy: 26.08.2023 (sobota), godz. 16.00–18.00
Gdzie: Biblioteka Azyl Galerii Labirynt, ul. Lipowa 13, Lublin (wejście od ul. Ofiar Katynia)
Dostępność: Wydarzenie odbywa się na parterze w przestrzeni wolnej od barier architektonicznych. Jeden z filmów prezentowanych na wystawie może być nieprzyjazny dla osób z nadwrażliwością sensoryczną. W pracy występuje mocno migające światło.
Wystawa czynna do: 26.08.2023 (wt.–sob.: 13.00–18.00)
Wstęp: wolny

Prowadzenie: Ariel Michalak, kurator wystawy zbiorowej „Nie wymyślaj, jeszcze Ci się odwidzi” oraz osoby artystyczne biorące w niej udział.

Ariel Michalak (on/jego) – transpłciowy artysta zaangażowany społecznie. W swojej sztuce inspiruje się malarstwem japońskim i chińskim. Miłośnik wschodnioazjatyckiego kina. Uważa, że każda osoba to niekończąca się praca w toku. Działa na rzecz praw transpłciowej i niebinarnej społeczności w Polsce. Wierzy, że sztuka może rewolucjonizować świat. Jego główną motywacją do działania jest idea nieskrępowanej wolności.

Cennik

Język

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup