01-4-2023 - 01-4-2023

Galeria Labirynt

O wydarzeniu

„Aparat badania rzeczywistości, który dostajesz do ręki, […] wyczula na osobliwość otaczającego świata, uczy, że nie ma spraw nieciekawych.” – „Duchologia polska. Rzeczy i ludzie w latach transformacji”.

Jaki obraz rzeczywistości rodzinnej można odczytać z „Piosenki o mojej rodzinie”? Co kryją rodzinne archiwa fotograficzne? Jak okiełznać powszedniość, doceniając jej urok? O swoim postrzeganiu codzienności w kontekście wystawy opowie Olga Drenda, pisarka, eseistka, tłumaczka, autorka takich książek jak „Duchologia polska. Rzeczy i ludzie w latach transformacji” czy „Wyroby. Pomysłowość wokół nas”.


Kiedy: 1.04.2023 (sobota), godz. 15.00
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
Dostępność: Oprowadzanie odbywa się na parterze. Galeria dysponuje 6 przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Oprowadzanie będzie tłumaczone na polski język migowy; tłumaczka: Marta Stępniak.
Wstęp: w cenie biletu do galerii
Prowadzenie: Olga Drenda


Olga Drenda – ur. 1984, pisarka, eseistka, tłumaczka. Absolwentka Etnologii i Antropologii Kultury UJ. Autorka książek „Duchologia polska. Rzeczy i ludzie w latach transformacji”, „Wyroby. Pomysłowość wokół nas” (za którą otrzymała nominację do Paszportów Polityki i Nagrodę Literacką Gdynia w kategorii esej) oraz rozmów „Czyje jest nasze życie” (wspólnie z Bartłomiejem Dobroczyńskim) i „Książka o miłości” (wspólnie z Małgorzatą Halber), a także tekstów do antologii „Delfin w malinach”, „Prognoza niepogody”, „Hourras et désarrois. Scènes d’une guerre culturelle en Pologne”, „Proszę mówić dalej. Historia społeczna Muzeum Sztuki w Łodzi”. Autorka esejów towarzyszących wystawie „Marzenia wiosenne” (Galeria Biała, Lublin) i fotografiom Łukasza Rusznicy z cyklu „Subterranean River”. Felietonistka Tygodnika Powszechnego. Od 2013 roku prowadzi fanpejdż na Facebooku Duchologia (www.facebook.com/duchologia).


fot. Jadwiga Janowska

Cennik

wstęp w cenie biletu do Galerii

Język

polski

Prowadzenie

Olga Drenda

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup