15-4-2022 - 15-4-2022

Galeria Labirynt

O wydarzeniu

Pysanky Oporu to wspólne warsztaty zdobienia jaj – pisanek wielkanocnych, podczas których będziemy zdobić wydmuszki jaj kolorowymi barwnikami i woskiem. Porozmawiamy też o tradycji pysanek, która istnieje zarówno w Polsce, jak i w Ukrainie, oraz o życiu – o tym, co przeżyliśmy i przeżyłyśmy oraz o doświadczeniach ostatnich tygodni.

Warsztaty traktujemy jako pretekst do wspólnego spędzenia czasu, poznania się, ale również jako okazję na kolektywne przepracowanie niektórych obrazów, emocji, wymiany doświadczeń podczas wspólnego spotkania.

Same pisanki czerpią z tradycji, ludowości i pamięci zbiorowej. Proponujemy, aby wykonane Pysanky Oporu opowiadały też swoimi zdobieniami historię obecną, stanowiły zapis emocji bądź obrazów utrwalonych i umacniających się w naszych życiach od 2014.

Po zakończeniu cyklu warsztatów planowane jest zebranie wykonanych pysanek, zrobienie kompleksowej dokumentacji każdej z nich oraz wystawienie ich na aukcję, z której pieniądze zostaną przekazane na wybraną wspólnie inicjatywę wspierającą Ukrainę.


⌚ Kiedy: 15.04.2022 (piątek), godz. 17:00

🌏 Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin

Dostępność:👨‍🦽 Warsztaty odbywają się na parterze. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające.🦻Galeria dysponuje przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Informację o potrzebie skorzystania z pętli należy kierować na adres: edu@labirynt.com lub zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym na warsztaty. 🇺🇦 Warsztaty będą tłumaczone na język ukraiński.

📩 Zapisy na warsztaty przyjmujemy do wyczerpania liczby miejsc. Zapisy są prowadzone przez formularz zgłoszeniowy – https://forms.gle/Gpc1Q9UA1SgLgTgW8.


🟢 Warsztaty są kierowane do wszystkich grup odbiorców i odbiorczyń, również rodzin z dziećmi.

🎨 Potrzebne materiały zapewnia Galeria Labirynt.

⏱ Warsztaty trwają ok. 90 minut.

💰 Udział jest bezpłatny.

Cennik

Udział jest bezpłatny.

Język

polski, ukraiński

Prowadzenie

Katarzyna Wojtczak – artystka, która pracuje na rzecz kobiet z Afganistanu będących w kryzysie uchodźczym w Grecji.

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup