02-10-2021 - 02-10-2021

Galeria Labirynt

O wydarzeniu

Zapraszamy dzieci w wieku 7–12 lat wraz z opiekunami na warsztaty do wystawy „Mame-Loshn”. Podczas zajęć poznamy kulturę żydowską oraz wykonamy prace inspirowane językiem jidysz.

Czy język, którego używamy jest dla nas ważny? Co wyróżnia jidysz i kulturę żydowską? Jakie historie przekazywano sobie w jidysz? Czy kształt liter ma duże znaczenie? Ile jest alfabetów na świecie? Podczas warsztatów przyjrzymy się bliżej pracom z aktualnej wystawy „Mame-Loshn”oraz poznamy podstawy kaligrafii. W drugiej część wykonamy własne prace inspirowane alfabetem, który jest wykorzystywany w jidysz.


⌚ Kiedy: 2.10.2021 (sobota), godz. 13.00
🌏 Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
Dostępność: 👨‍🦽 Warsztaty odbywają się na parterze. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające. 🦻 Galeria dysponuje przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Informację o potrzebie skorzystania z pętli należy kierować na adres: edu@labirynt.com lub zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym na warsztaty.
💰 Bilet: 4 zł/dziecko; opiekunom/opiekunkom dzieci uczestniczących w zajęciach oraz osobom z niepełnosprawnościami przysługują bilety bezpłatne.
📩 Zapisy na warsztaty przyjmujemy do środy (29.09) lub wyczerpania liczby miejsc. Zapisy są prowadzone przez formularz zgłoszeniowy.


🎨 Dbając o bezpieczeństwo uczestników_czek warsztatów ograniczyliśmy liczbę osób biorących udział w zajęciach. Przypominamy również o obowiązku zakrywania ust i nosa – maseczki ochronne dostępne są w księgarni. Regularnie dezynfekujemy powierzchnie w galerii, udostępniamy płyn do dezynfekcji rąk.
🎨 Potrzebne materiały zapewnia Galeria Labirynt.
⏱ Warsztaty trwają ok. 60 minut.

🖼 Prowadzenie: Dominika Knap, edukatorka Galerii Labirynt

Cennik

Język

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup