26-2-2022 - 31-8-2022

Galeria Labirynt

O wydarzeniu

Uruchamiamy świetlicę dla dzieci i młodzieży uchodźczej pochodzącej z Ukrainy. Zapewniamy opiekę nad dziećmi i młodzieżą w czasie, gdy osoby dorosłe będą załatwiać sprawy w urzędach i innych miejscach. Są z nami osoby, które znają język ukraiński. Jest miło, ciepło, jest sztuka oraz różne zajęcia twórcze. Z dziećmi przez cały czas będą przebywać osoby dorosłe.

Świetlica jest organizowana przez Galerię Labirynt i Fundację Strefa Dorastania.

Harmonogram pracy świetlicy:

poniedziałek–piątek: 9:00–16:00

Regulamin świetlicy (link do regulaminu)


Jeśli chcecie wesprzeć świetlicę, to można do nas dostarczać najbardziej potrzebne rzeczy, które znikają w oka mgnieniu.

Szczególnie potrzebne są:

  • przekąski i napoje dla dzieci (np. owoce, soczki, woda, słodycze, kabanosy)
  • kawa, herbata dla rodziców
  • środki higieniczne (np. mokre i suche chusteczki, ręczniki papierowe)
  • materiały plastyczne i szkolne (zeszyty, plecaki, piórniki, długopisy, ołówki, gumki, temperówki, kleje, nożyczki, magnesy, kredki, flamastry, markery, białe i kolorowe bloki rysunkowe, plastelina, samoutwardzalne masy plastyczne, taśmy papierowe, folie do bindowania)

Kiedy można przynosić dary?
poniedziałek: 9:00–17:00
wtorek–piątek: 9:00–19:00
sobota i niedziela: 12:00–19:00


Świetlicę prowadzimy razem z Fundacją Strefa Dorastania. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom wolontariackim, które są z nami i wspierają nas poprzez wszelką pomoc, prowadzenie animacji oraz pomoc tłumaczeniową! Wiele się dzieje z dobroci prywatnych osób, które przynoszą do nas materiały plastyczne i jedzenie. Ciepłe posiłki szykują: Dom Kultury Krzczonów, Kamil i Katarzyna Kotarscy (Kotarskichef), Umea, Chrupko, Ambaras, Jagienkalunchbar. Dziękujemy też za materiały budowlane przekazane przez OBI i Castoramę.

Wspierają nas też Kapela Drewutnia, Sempre a frente, Stowarzyszenie “Otwieracz”.

 

Cennik

Język

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup