22-10-2023 - 22-10-2023

Galeria Labirynt

O wydarzeniu

OTWARTA PRACOWNIA
od zupy strony*

Zupa jako pożywna mieszanka skrywa w sobie wielki potencjał. Potraktujmy ją jako pretekst do połączenia różnych głosów. Poznajmy Lublin od zupy strony przy okazji spacerów po Waszych znajomych miejscach. Chcemy wspólnie dotrzeć do historii i anegdot, które uważa się za błahe, głupie lub niewarte uwagi.

Zapraszamy na:

  • spacery dokumentalistyczne → wybrany przez Was termin i lokalizacja
    Chętnie poznamy Lublin Waszymi oczami. Macie ochotę pokazać nam swoją drogę do szkoły, dziwny sklep na Waszym osiedlu, ulubiony trzepak? Spacer może trwać np. pół godziny – to zależy od Was. Piszcie do nas na priv na Instagramie (@osesi.osesi) lub poprzez Facebooka Galerii Labirynt. Dokumentacja spacerów stworzy alternatywną mapę Lublina, którą będziemy na bieżąco uzupełniać w Curorcie.
  • rozkminy przy wspólnym stole → Możecie dołączać o dowolnej porze! Rozgośćmy się w przestrzeni, zróbmy sobie małą ucztę – chętnie posłuchamy historii o Waszej okolicy.
    *fraza zaczerpnięta z książki Doroty Kotas „Pustostany”

Gdzie: Curort Vieniava, Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
Kiedy: 22.10.2023 (niedziela), godz. 13.00-15.00
Dostępność: Wydarzenie w przestrzeni wolnej od barier architektonicznych na parterze.
Wstęp: wolny
Prowadzenie: o s e s i kolektyw


o s e s i kolektyw (Ola Wewior i Mikołaj Borys Brzozowski) – kolektyw kuratorsko-artystyczny z Poznania. Interesuje ich wspólnotowy wymiar działań na styku literatury i performansu. Wychodząc z queerowej i freegańskiej perspektywy, tworzą sytuacje sprzyjające wzajemnej uważności i niehierarchicznym obiegom wiedzy. Jedno publikuje wiersze w magazynach literackich oraz czyta teksty feministyczne i posthumanistyczne, drugie riserczuje sztukę współczesną i galaretowate desery.


Curort Vieniava to przestrzeń spotkań, imprez i twórczej wolności w charakterze open gallery. To miejsce tworzone przez młode osoby. W wyniku otwartego naboru zaprosiliśmy do współpracy osoby artystyczne. Podczas dwutygodniowych turnusów rezydencyjnych w Curorcie, rezydenci i rezydentki zapraszają lokalną społeczność do udziału w proponowanych aktywnościach wokół sztuki i nie tylko.

Cennik

bezpłatne

Język

polski

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

o s e s i kolektyw

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup