02-12-2023 - 02-12-2023

Galeria Labirynt

O wydarzeniu

Czy marzysz o swoim zdjęciu wkomponowanym pomiędzy statki pirackie i delfiny? Śnisz o koszulce ze swoją twarzą lewitującą pomiędzy lwami z Jastrzębiej Góry? Z nami możesz to osiągnąć! Na warsztatach poznamy tajniki kolażu cyfrowego. Nauczymy się podstawowej obsługi prostych, bezpłatnych programów graficznych. Będziemy pracować na warstwach, maskach, falach, statkach i mewach. Rozwiniemy skrzydła i popuścimy wodze fantazji.


Kiedy: 2.12.2023 (sobota), godz. 16.30-18.30
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
Dostępność: Wydarzenie na parterze w przestrzeni wolnej od barier architektonicznych.
Wstęp: wolny
Prowadzący: kolektyw [ZOBACZ JAK]
Obowiązują zapisy online: link do formularza zgłoszeniowego.


Prowadzący skontaktują się z osobami uczestniczącymi mailowo i przekażą, jakie programy należy pobrać. Każda osoba uczestnicząca proszona jest o zabranie swojego komputera.

Wydarzenie w ramach turnusu VI na Curorcie Vieniava.


Kolektyw [ZOBACZ JAK] – Paulina Mazurek i Michał Tokarz (ur. 1995 w Lublinie i Dębicy) – duet artystyczno-edukatorski, doktoranci dyscypliny sztuki plastyczne Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu KEN w Krakowie. Centrum ich działań stanowi sztuka jako doświadczenie społeczne. W czasie wolnym tworzą w duchu przyjemnego nonsensu i dekonstruują obowiązujące konwencje. Zajmują się zagadnieniami turyzmu, tożsamości lokalnej, terytorium, centrum i peryferii, a także doświadczeniem miejsca i podróży, sposobami percepcji i rejestracji rzeczywistości. Odwołują się do towarzyszącej nam codziennie kultury materialnej i wpisanych w nią konwenansów. Tworzą prace intermedialne łączące instalację, fotografię, grafikę, nowe media, wideo i wiele innych. Jako Kolektyw uczestniczyli w rezydencjach artystycznych STN:ORT 2022 Zaungast – gość przy płocie i w BWA Krosno, są autorami wystawy „Biuro pozostawania” w BWA Krosno i uczestnikami wystaw zbiorowych.


Curort Vieniava to przestrzeń spotkań, imprez i twórczej wolności w charakterze open gallery. To miejsce tworzone przez młode osoby. W wyniku otwartego naboru zaprosiliśmy do współpracy osoby artystyczne. Podczas dwutygodniowych turnusów rezydencyjnych w Curorcie, rezydenci i rezydentki zapraszają lokalną społeczność do udziału w proponowanych aktywnościach wokół sztuki i nie tylko.

Cennik

bezpłatne

Język

polski

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Kolektyw [ZOBACZ JAK] – Paulina Mazurek i Michał Tokarz

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup