11-5-2023 - 11-5-2023

Galeria Labirynt

O wydarzeniu

Wciąż słyszymy niepokojące wiadomości z Ukrainy, ponieważ wojna na pełną skalę, którą Rosja rozpoczęła 24 lutego 2022 roku, trwa nadal. Mimo wszystko Ukraińcy i Ukrainki nauczyli i nauczyły się nie tylko wytrwałości i walki o wolność, ale także dalszego życia i dokonywania zmiany społeczeństwa. Rok temu wszystkie ukraińskie instytucje kulturalne zostały zmuszone do czasowego odwołania swoich działań. Niektóre przeniosły się lub zamknęły, inne w ciągu kilku tygodni wznowiły pracę i dostosowały programy do warunków wojennych. Nasza rezydentka z Galerii Artsvit, Iryna Polikarchuk, opowie o praktyce ukraińskich instytucji, skupiając się szczególnie na doświadczeniach Dnipro (przemysłowego miasta graniczącego z linią frontu we wschodniej części Ukrainy).


Kiedy: 11.05.2023 (czwartek), godz. 17.30
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
Dostępność: Wydarzenie odbywa się na parterze. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające na czas pobytu w Galerii. Galeria dysponuje 6 przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Wydarzenie tłumaczone na polski język migowy; tłumaczka: Marta Stępniak. Wydarzenie tłumaczone z języka ukraińskiego na język polski, tłumaczenie: Volodymyr Dyshlevuk. Wydarzenie tłumaczone na język angielski; tłumaczki: Katarzyna Krysa, Aleksandra Miętus, Yuliia Shevczuk.
Wstęp: wolny


Iryna Polikarchuk – dyrektorka i kuratorka programu galerii Artsvit (Dnipro, Ukraina); współzałożycielka Centrum Kultury Współczesnej w Dnipro; wykładowczyni historii kultury współczesnej w Dnipropetrowskiej Szkole Wyższej Sztuki i Kultury.

Podczas rezydencji Polikarchuk bada działania działu edukacyjnego Galerii Labirynt skupione na pracy z różnymi grupami odbiorców i odbiorczyń. Tworzy również wewnętrzną bazę danych ukraińskich artystów i artystek, organizacji i inicjatyw na potrzeby ewentualnej przyszłej współpracy.

Cennik

bezpłatne

Język

polski, ukraiński, polski język migowy

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup