-

Galeria Labirynt

O wydarzeniu

Zawsze zależało nam na byciu otwartą, reagującą na zmieniającą się rzeczywistość instytucją kultury. Wierzymy także, że na ludziach z nią związanych spoczywa szczególna odpowiedzialność. Razem z nami okażcie solidarność z Ukrainą i sprzeciw wobec działań wymierzonych w naszych wschodnich sąsiadów i sąsiadki. Włączcie się w akcje pomocowe i wsparcie dla Ukrainy!

JAK MOŻESZ POMÓC? [WPIS BĘDZIE AKTUALIZOWANY NA BIEŻĄCO]

Infolinia
Lubelska bezpłatna infolinia pomocowa dla Ukrainy, obsługa po polsku i ukraińsku, numer: 533 391 569.

Świetlica
Uruchamiamy świetlicę dla dzieci i młodzieży uchodźczej pochodzącej z Ukrainy. Świetlica będzie działać w Piwnicy Labiryntu mieszczącej się w Galerii Labirynt przy ul. Popiełuszki 5 w Lublinie. Zapewniamy opiekę nad dziećmi i młodzieżą w czasie gdy osoby dorosłe będą potrzebować załatwienia spraw w urzędach i innych miejscach. Będą z nami osoby, które znają język ukraiński. Będzie miło, ciepło, będzie sztuka oraz różne zajęcia twórcze. Z dziećmi przez cały czas będą przebywały osoby dorosłe.
Świetlica jest organizowana przez Galerię Labirynt i Fundację Strefa Dorastania. Regulamin korzystania znajduje się na podstronie o świetlicy (link do podstrony).

Harmonogram pracy świetlicy:
poniedziałek–piątek: 9:00–16:00

Transparent
W Galerii Labirynt możesz wykonać własny transparent oraz pocztówkę ze słowami wsparcia dla Ukrainy. Transparenty i pocztówki można tworzyć w specjalnie do tego przygotowanym miejscu przy ul. Popiełuszki 5, w godzinach otwarcia Galerii Labirynt (wtorek–niedziela: 12:00–19:00).

Wolontariat
Zgłoś się do grupy wolontariackiej Homo Faber: https://bit.ly/wolontariat-hf.

 

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup