25-2-2022 - 05-6-2022

Galeria Labirynt

O wystawie

Tym razem w Labiryncie Franek Warzywa robi napad na bazar. Wystawę poprzedzi koncert, w którym wystąpi Franek i przyjaciele (Młody Budda, Aljas, Chair, POLA NUDA, bogdan sėkalski).


Otwarcie: 25.02.2022 (piątek), godz. 19.00
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
Dostępność: Wystawa odbędzie się na parterze. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające na czas pobytu w Galerii. Galeria dysponuje 6 przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Otwarcie tłumaczone na PJM; tłumaczka: Ewelina Lachowska. Otwarcie tłumaczone symultanicznie na język angielski – prosimy odebrać urządzenie w księgarni przed wydarzeniem; tłumaczenie: Krystian Kamiński.
Na wystawie występują głośne dźwięki/migające projekcje/migające światło.
Ciche godziny na wystawie: środy 15.00–19.00.
Wystawa czynna do:  5.06.2022 (wt.–niedz., godz. 12.00–19.00)
Bilet: 1 zł (na wernisaż wstęp bezpłatny)

Autorskie oprowadzanie po wystawie: 18.03.2022 (piątek), godz. 18.00 (link do wpisu)
Czwartkowa Solówka: 7.04.2022 (czwartek), godz. 19.00; z udziałem Franka Warzywa oraz pomysłodawcy Solo Show, Tomasza Szymańskiego (link do wydarzenia)


Zapytacie – po co napadać na bazar? Każda osoba, która oglądała „Dom z Papieru”, wie, że w napadach chodzi o coś więcej. Napad na bank, czy – w tym wypadku – na bazar, jest snem o wyrwaniu się z patologicznej codzienności, stanowi manifest wolności i bunt przeciw kapitalizmowi.  – Idea „Napadu na…” jest dla mnie niespełnionym marzeniem o doświadczeniu rzeczywistości w sposób, jakiego oczekujemy. To idea skrajnego działania i to, co ona reprezentuje jest tu kluczowa, a nie samo jej urzeczywistnienie. „Napad na bazar” jest dla mnie pewnym wzorem postawy, do której dążę, ale która nie opuszcza sfery marzeń. Fascynuje mnie nieskrępowana wolność i sprzeciw wobec narzucanych ograniczeń, które wiążą się z wejściem na ścieżkę przestępczą. Nie mam jednak w sobie złej energii i nie chcę nikomu zrobić krzywdy. Chciałbym jedynie zjeść świeżego pomidora – mówi Franek.

Będzie to druga odsłona „Napadu…”. Pierwsza, w galerii Ul, odbyła się w przestrzeni wirtualnej z użyciem avatara. Towarzyszyła temu, również cyfrowa, publiczność stworzona ze zdjęć uczestników i uczestniczek wydarzenia. Wystawa w Labiryncie będzie próbą materializacji cyfrowej rzeczywistości, usłyszymy też nową wersję piosenki „Napad na bazar”.

 

Franek Drażba (1998) – student Wydziału Sztuki Mediów ASP w Warszawie. W Internecie znany jako Franek Warzywa, twórca promujący zdrowy styl życia wśród młodych ludzi. Franek Warzywa nagrywa wesołe piosenki, tworzy filmiki i animacje, których głównym tematem są jedzone przez niego warzywa. Poza zdrowym odżywianiem interesuje się także tik tokiem, kosmitami, psami rasy chihuahua i piłką nożną. Członek Karaoke Gang. W duecie z Martyną Modzelewską tworzy obiekty dedykowane przestrzeni publicznej. Brał udział w wystawach.

 

Piotr Szymon Mańczak o „Napadzie na bazar 2” PL

Cennik

bilet: 1 zł (na wernisaż wstęp bezpłatny)

Język

polski

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artysta

Franek Warzywa

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup