12-12-2023 - 31-12-2023

Galeria Labirynt 2

O wystawie

Wejdź do prowokacyjnego świata „Dicktopii” – wystawy, która powraca do awangardowego ducha „Dickginy” – serii obrazów powstałych w Bakhmucie w 2020 roku, które musiały zostać porzucone, ponieważ artysta musiał opuścić swoje miejsce pracy. Prawdopodobnie zniszczone dzieła miały żywe odcienie tęczowej flagi, mające na celu zwrócenie uwagi na społeczność queerową w tym niedużym mieście. 

 

Otwarcie wystawy: 12.12.2023 (wtorek), godz. 18.00
Gdzie: Galeria Labirynt 2, ul. Grodzka 3, Lublin
Dostępność: Wystawa w przestrzeni niedostępnej dla osób z niepełnosprawnością motoryczną. Wystawa jest przyjazna sensorycznie dla osób wrażliwych na bodźce. Brak tłumaczenia na polski język migowy. Otwarcie tłumaczone na język ukraiński, tłumaczenie: Volodymyr Dyshlevuk.
Wystawa czynna: do 31.12.2023 (wt.–ndz., godz. 15.00–19.00)
Wstęp wolny.

 

Pomimo tragicznego losu „Dickginy”, „Dicktopia” wyłania się jako hołd, wprowadzając świeże perspektywy do ukrytej koncepcji z 2020 roku. Wykonane w przesiąkniętym kwasem, ulicznym stylu narracji, płótna rozwijają się jak gorączkowe psychodeliczne sny psilocybinowe po nocach szaleństwa i narkotycznej eksploracji. W tej prywatnej przestrzeni poznasz świat wyobraźni osoby artystycznej – i trzy święte ikony tego nowego królestwa: Toksyczność, Faszyzm i Binarność. Te „surrealistyczne postaci święte” poruszają się po patriarchalnej apokaliptycznej rzeczywistości, gotowe zniszczyć wszystko na swojej drodze. Początkowo pociągający, zwłaszcza w stanie podwyższonego napięcia, ujawniają swoją niebezpieczną naturę dopiero w ostatecznym objawieniu, pozostawiając osobom odwiedzającym zmaganie się z konsekwencjami ich uroku. 

 

„Dicktopia” zaprasza do znalezienia pocieszenia w obliczu niebezpiecznego uroku trzech enigmatycznych osób świętych. Podczas otwarcia wystawy zapraszamy do ucieleśnienia oporu przeciwko opresyjnym energiom.  Zapraszamy do obejrzenia prac podczas wspólnego tańca do nagranego wcześniej ambientowego setu.

 

Yevhen Trachuk jest queerową osobą artystyczną i aktywistyczną z Bakhmutu, obecnie mieszka w Kijowie. Praktyka artystyczna Trachuka rozpoczęła się w 2019 roku w ramach inicjatywy “DonbasQueer”.



Cennik

Język

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup