Dla artystów / artystek

Galeria Labirynt

Główna siedziba Galerii Labirynt przy ul. Popiełuszki 5 znajduje się w parterowym budynku wybudowanym w latach 50. Wnętrze jest surowe, ma industrialny charakter, na ścianach widoczne są elementy konstrukcyjne budynku. W podłogach sal wystawienniczych znajdują się kanały – pozostałość po mieszczących się w tym miejscu warsztatach samochodowych. Przed budynkiem są parking i trawnik, za budynkiem znajduje się skarpa.

Galeria Labirynt 2

Galeria Labirynt 2 znajduje się w zabytkowej kamienicy usytuowanej przy głównej ulicy Starego Miasta. Galeria mieści się na parterze budynku, ale ma przestrzeń wystawienniczą również na poziomie -1, dokąd prowadzą strome, wąskie schody. Górna sala wystawowa jest podłużna, znajduje się w niej jedno okno wychodzące na ulicę. Sklepienia w obu salach jest kolebkowe. Dolna sala jest ciasna i wąska.

Galeria Labirynt | Plaza

Galeria Labirynt Plaza mieści się w Centrum Handlowym Lublin Plaza przy ul. Lipowej 13 od 2014 roku. Wejście do Galerii znajduje się od strony ul. Ofiar Katynia, po drugiej stronie ulicy jest cmentarz. Wnętrze składa się z jednego pomieszczenia z kolumną usytuowaną na środku. Historia i przeznaczenie terenu do czasów nam współczesnych zmieniały się kilkakrotnie. W latach 1939-1943 znajdował się tu nazistowski obóz pracy dla ludności żydowskiej. Po wojnie teren pozostawał własnością wojska, natomiast w latach 60. oddany został do celów handlowych – w pozostałych z czasów wojny barakach otwarto sklepy i komisy,a także pracownie artystyczne. Centrum Handlowe Plaza zostało zbudowane w 2007 roku.