26-2-2022 - 26-2-2022

Galeria Labirynt 2

O wydarzeniu

Wystawa Aleksandry Liput pt. „Dzisiaj za oknem drzewa wyglądały jak żywe istoty na księżycu” jest próbą głębszego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość poprzez wykreowanie jej utopijnej alternatywy. Jest to świat już nie antropocentryczny, a harmonijny, bazujący na bezpośrednim doświadczeniu i obcowaniu z naturą.


Kiedy: 26.02.2022 (sobota), godz. 14.00
Gdzie: Galeria Labirynt 2, ul. Grodzka 3, Lublin
Dostępność: Wystawa w przestrzeni niedostępnej dla osób z niepełnosprawnością motoryczną. Wystawa jest przyjazna sensorycznie dla osób wrażliwych na bodźce.
Wstęp: bezpłatny
Prowadzenie: Aleksandra Liput
Zgodnie z aktualnymi obostrzeniami obowiązuje limit zwiedzających. Do limitu nie wliczają się osoby, które dobrowolnie okażą Unijny Certyfikat Szczepienia. Można go pobrać ze strony pacjent.gov.pl.


Aleksandra Liput (1989) – artystka wizualna, zajmująca się ceramiką, miękkimi rzeźbami, obiektami i instalacjami. W swojej twórczości mierzy się z problematyką lęku, dziedziczenia traum, szeroko rozumianą duchowością i magicznymi przedmiotami. Interesuje się koncepcjami związanymi z mitem i utopią. Asystentka i doktorantka na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Współtworzy duet kuratorski DZIDY. Jej prace były prezentowane m.in. w Galerii Labirynt w Lublinie, Galerii Arsenał w Poznaniu, Fundacji Galerii Foksal w Warszawie. Finalistka Coming Out – Najlepsze Dyplomy ASP w Warszawie (2017).

 

Więcej o wystawie: link do wpisu o wystawie

Cennik

bezpłatne

Język

polski

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artystka

Aleksandra Liput

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup