11-3-2023 - 11-3-2023

Galeria Labirynt 2

O wydarzeniu

„Pupilla” to akt pożegnania okresu niedojrzałości. Wyjściem do tworzenia tego projektu była wieloznaczność dwóch łacińskich słów: pupilla, czyli źrenica*, dziewczyna, laleczka, uczennica. Wystawa jest próbą zmierzenia się z „dziewczyną” i tym, co stanowi jej semantyczne odniesienie.


Kiedy: 11.03.2023 (sobota), godz. 15:00
Gdzie: Galeria Labirynt 2, ul. Grodzka 3, Lublin
Dostępność: Wystawa w przestrzeni niedostępnej dla osób z niepełnosprawnością motoryczną. Wystawa jest przyjazna sensorycznie dla osób wrażliwych na bodźce.
Wydarzenie tłumaczone na język ukraiński; tłumaczka: Oleksandra Orkusha.
Wstęp: bezpłatny
Prowadzenie: Agata Rucińska


Agata Rucińska (ur. 1991) – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Sztuki Mediów oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku wiedza o teatrze. Pracuje głównie z fotografią, wideo, rzeźbą. Autorka projekcji wideo do spektakli m.in. w TR Warszawa, Teatrze Dramatycznym w Warszawie, Teatrze Polskim w Poznaniu, Teatrze Starym w Krakowie, Teatrze im. S. Żeromskiego w Kielcach oraz na wielu festiwalach teatralnych. Uczestniczka wystaw w Polsce i za granicą, m.in. w Galerii Monopol, Galerii Studio, Instytucie Fotografii Fort (Warszawa), Centrum Spotkania Kultur, Galerii Labirynt (Lublin), BWA Jelenia Góra, Petach Tikva Museum of Art (Izrael), uczestniczka rezydencji artystycznej w Czerniowcach i wystawy w Galerii Bunker (Czerniowce, Ukraina) oraz festiwalu Blurborders Art Exchange (Bangkok/ Sakon Nakhon, Tajlandia), którego efekty działań pokazywane były w Bangkok Art and Culture Centre. Współpracowała z EMST w Atenach.


Więcej o wystawie

Cennik

bezpłatne

Język

polski, ukraiński, PJM

Prowadzenie

Agata Rucińska

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Agata Rucińska

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup