13-9-2023 - 13-9-2023

Galeria Labirynt 2

O wydarzeniu

Sztuka jako forma dokumentacji i źródło informacji może wielowymiarowo odnosić się do obecności, rozumianej na różne sposoby. Może to być obecność fizyczna, kiedy artysta_tka rejestruje i dokumentuje świat wokół nas, zachowując ślady ludzkiej obecności w przestrzeni. Może to również być obecność mentalna, gdy artysta_ka wyraża swoje przemyślenia, emocje i doświadczenia, odkrywając aspekty ludzkiej egzystencji. W przypadku wystawy OBECNY stykamy się z wizualną relacją dotyczącą okropności wojny w Ukrainie i doświadczeń osób artystycznych, które wciąż podejmują pracę twórczą – powstające dzieła są swoistym świadectwem tego czasu, a także często spełniają rolę terapeutyczną, dając ujście trudnym emocjom.

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie, podczas którego, oprócz szerszego wyjaśnienia kontekstu prezentowanych dzieł, będzie można dowiedzieć się, jak w obecnych warunkach działają ośrodki artystyczne w Ukrainie, a także jaka jest rola Galerii Labirynt w podejmowanych przez nie działaniach.

Więcej o wystawie KNYAZCOTIC „OBECNY”


Kiedy: 13.09.2023 (środa), godz. 18:00
Gdzie: Galeria Labirynt 2, ul. Grodzka 3, Lublin
Dostępność: Wystawa w przestrzeni niedostępnej dla osób z niepełnosprawnością motoryczną. Oprowadzanie tłumaczone na PJM; tłumaczka: Marta Stępniak i na jęz. ukraiński; tłumacz: Volodymyr Dyshlevuk.
Wstęp: wolny
Prowadzenie: Mateusz Wszelaki, kurator wystawy KNYAZCOTIC „OBECNY”

Cennik

bezpłatne

Język

polski, ukraiński, PJM

Prowadzenie

Mateusz Wszelaki

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup