31-3-2023 - 31-3-2023

Galeria Labirynt | Plaza

O wydarzeniu

UFOPxRNO to potężne one person show z zacięciem artystycznym niczym u Tommy’ego Wiseau. ArTyStKa przygotowała wszystko sama od początku do końca. Spodziewajcie się przegiętej scenografii, lśniącego kostiumu, charakteryzacji nie z tego świata, a przede wszystkim poezji, która drapie w żołądek.


Kiedy: 31.03.2023 (piątek), godz. 18.00
Gdzie: Biblioteka Azyl (dawna Galeria Labirynt | Plaza), ul. Lipowa 13, Lublin (wejście od ul. Ofiar Katynia, obok CityFit)
Dostępność: Wystawa odbywa się na parterze w przestrzeni wolnej od barier architektonicznych. Tekst performansu będzie dostępny w trzech wersjach językowych: polskiej, ukraińskiej i angielskiej.
Wstęp: wolny


Co się stanie, kiedy połączymy drag i slam poetycki? Na to pytanie odpowie Opal Ćwikła, zabierając was w międzygalaktyczną wycieczkę do krainy dragiem i słowem płynącej. Będzie brokat, przepych i absolutne przegięcie. Będzie też smutek i łezki.

W trakcie performansu Opal Ćwikła zaprasza do wspólnego czytania twórczości własnej. Osoby, które nie czują się komfortowo z przemawianiem publicznym, a mimo tego chcą podzielić się swoim tekstem, zachęcamy do przesłania go elektronicznie przed wydarzeniem. Artystka przeczyta wszystkie przesłane teksty, aby każdy z nich miał okazję wybrzmieć.

Performans zachęca do kolektywnego przeżywania w ramach własnych możliwości i strefy komfortu. Osoby uczestniczące w wydarzeniu decydują o stopniu swojego zaangażowania – można obejrzeć show i od razu wyjść, można zostać na wspólnym czytaniu, ale nie odezwać się słowem, można przesłać Opal tekst i się do niego nie przyznać, można też przyjść w pełnym kostiumie i skupić na sobie całą uwagę.

Teksty można wysyłać do dnia 24.03, na adres: opalcwikla@gmail.com.


Opal Ćwikła – mistrzyni Lublina w slamie poetyckim, artystka multidyscyplinarna, poetka, ikona stylu, wannabe performerka, osoba kłirowa, miłośniczka czipsów.


Projekt „Queerujemy Lublin” dofinansowany jest z funduszy Europejskiej Fundacji Kultury w ramach programu „The Europe Challenge 2022–2023”.


autorka grafiki: Opal Ćwikła

Cennik

bezpłatne

Język

polski

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Opal Ćwikła

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup