26-8-2023 - 01-9-2023

Galeria Labirynt

O wydarzeniu

W ramach pierwszego Turnusu Curortu Vieniava Monika Maurycy zaprasza wszystkie chętne osoby do kolektywnego szycia i haftowania. Wspólnie stworzymy „Girlandę Dumy”, czyli kolorowy łańcuch uszyty z tkanin zdobionych haftami, zbudowany z połączonych ze sobą jeden po drugim elementów – koluszek. Mogą być o dowolnym kształcie, kolorze, fakturze, rozmiarze. Jedynym wymogiem jest to, aby dało się je ze sobą połączyć. Girlanda będzie symbolizować otwartość na wszystkich ludzi, szacunek dla różnorodności, a także siłę płynącą z bycia częścią grupy i sieci społecznej, która pozwala na bycie razem.

Girlanda weźmie udział w lubelskim Marszu Równości, a po zakończeniu Turnusu umieszczona zostanie w przestrzeni (nie)wystawy Curort Vieniava*.

Zapraszamy Cię i Was do współtworzenia Girlandy. Możesz przyjść sam/sama lub w towarzystwie w godzinach otwarcia galerii. Nie musicie umieć szyć czy haftować – Monika będzie czuwać nad Waszą pracą, a do dyspozycji będzie jej maszyna do szycia. Projekt powstaje w duchu upcyklingu, więc super, jeśli możecie przynieść swoje tkaniny (np. ubrania, których już nie potrzebujecie) oraz różne dodatki do dekorowania, na przykład koraliki, cekiny lub inne krawieckie ozdoby. Jeśli nie macie takich narzędzi, nie martwcie się, na miejscu także znajdziecie potrzebne materiały.

*Curort Vieniava to przestrzeń spotkań, imprez i twórczej wolności w charakterze open gallery. To miejsce tworzone przez młode osoby. W wyniku otwartego naboru zaprosiliśmy do współpracy osoby artystyczne, których projekty wejdą w interakcję z miejską tkanką. Podczas dwutygodniowych turnusów rezydencyjnych w Curorcie, rezydenci i rezydentki zaproszą lokalną społeczność do udziału w proponowanych aktywnościach wokół sztuki i nie tylko.


Kiedy działamy?
Przestrzeń warsztatowa będzie otwarta w dniach 26–27.08 oraz 29.08–1.09 w godzinach 12:00–18:00, czyli od soboty do przyszłego piątku z wyłączeniem poniedziałku.
2.09 spotykamy się w Galerii Labirynt o 12:00 i idziemy z Girlandą na Marsz Równości.
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
Dostępność: Warsztaty odbywają się na parterze, w świetlicy Galerii Labirynt i przestrzeni projektu Curort Vieniava. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające. Galeria dysponuje przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Informację o potrzebie skorzystania z pętli należy kierować na adres: edu@labirynt.com. Warsztaty będą prowadzone w języku polskim.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Nie obowiązują zapisy.


grafika: Monika Maurycy

Cennik

bezpłatne

Język

polski

Prowadzenie

Monika Maurycy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup