20-5-2023 - 20-5-2023

Galeria Labirynt

O wydarzeniu

„Migające dzieci? Tak – dzieci, które migają. Istnieje niezbity dowód na to, że dzieci, które znają język migowy są geniuszami jak Mozart lub Einstein. W trakcie migania mózg pracuje na pełnych obrotach, ponieważ zaangażowane są w to obie półkule”.

Karolina Bocian opowie o tym, jak powstawała książka „Migające Dzieci”, oraz zdradzi, skąd czerpała inspiracje do powstania publikacji. Autorka zaprezentuje zawartość książki. Dowiemy się, jakie korzyści płyną z nauki języka migowego u dzieci i jakie są przewidziane efekty takiej edukacji.

Podczas spotkania będzie można kupić własny egzemplarz książki.

Zapraszamy również na związane z tym wydarzeniem na warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku 5-8 lat. Na warsztaty obowiązują zapisy. Szczegóły: [link do wydarzenia]

Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Centrum Polskiego Języka Migowego.


⌚ Kiedy: 20.05.2023 (sobota), godz. 12:00
🌏 Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
✅ Dostępność: 🦽 Spotkanie odbywa się na parterze, w pracowni edukacyjnej Galerii Labirynt. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające. 🦻 Galeria dysponuje przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Informację o potrzebie skorzystania z pętli należy kierować na adres: edu@labirynt.com
Wydarzenie będzie tłumaczone na PJM.
💰 Wstęp wolny
⏱ Spotkanie potrwa ok. 45 minut

🖼 Prowadzenie: Karolina Bocian, autorka publikacji „Migające dzieci”.
🤟Tłumaczenie PJM: Ewelina Lachowska.
🇺🇦 Tłumaczenie: Oleksandra Orkusha.


Karolina Bocian – absolwentka studiów magisterskich Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku pedagogika specjalna oraz studiów podyplomowych na kierunkach surdopedagogika i glottodydaktyka. Członkini Stowarzyszenia Tłumaczy Polskiego Języka Migowego (STPJM). Współpracuje z różnymi instytucjami związanymi ze środowiskiem głuchych, takimi jak Centrum Polskiego Języka Migowego czy Fundacja Polskiego Języka Migowego. Aktywnie popularyzuje naukę polskiego języka migowego w codziennej pracy oraz angażuje się w organizację wydarzeń kulturalnych i obozów językowych dla dzieci. Na co dzień nauczycielka, tłumaczka PJM, a od niedawna mama.

Więcej informacji o książce: link do strony poświęconej publikacji.

Cennik

bezpłatne

Język

polski, PJM, ukraiński

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup