08-5-2022 - 08-5-2022

Galeria Labirynt

O wydarzeniu

Zapraszamy na oprowadzanie w PJM po aktualnych wystawach w Galerii Labirynt: „Ми з Вами! / My z Wami!”, „Napad na bazar 2”, „Kolekcja dostępna vol. 2”.


KIEDY: 8.05.2022 (niedziela), godz. 13.00
GDZIE: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
DOSTĘPNOŚĆ: Wydarzenie odbędzie się na parterze. Oprowadzanie w Polskim Języku Migowym.
WSTĘP: wolny
ZAPISY: online (link do formularza zgłoszeniowego)


Ми з Вами! / My z Wami!” to wystawa połączona ze sprzedażą dzieł, z której dochód w całości zostanie przekazany na pomoc osobom przybywającym do Polski z ogarniętej wojną Ukrainy. Wpłaty za dzieła będą dokonywane na konto Stowarzyszenia Homo Faber, działającego w Lublinie od 2004 roku na rzecz praw człowieka, integracji i przeciw dyskryminacji. Wśród zgromadzonych na wystawie dzieł są prace malarskie, rysunki, druki, zdjęcia i obiekty.

Idea „Napadu na bazar” jest niespełnionym marzeniem o doświadczeniu rzeczywistości w sposób, jakiego oczekujemy. To idea skrajnego działania i to, co ona reprezentuje jest tu kluczowa, a nie samo jej urzeczywistnienie. „Napad na bazar” jest pewnym wzorem postawy, do której dąży artysta, Franek Warzywa, ale która nie opuszcza sfery marzeń. Fascynuje go nieskrępowana wolność i sprzeciw wobec narzucanych ograniczeń, które wiążą się z wejściem na ścieżkę przestępczą.

Kolekcja dostępna” to druga odsłona wystawy prac ze zbiorów Galerii Labirynt uzupełnionych o adaptacje przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami oraz migrantek i migrantów. Przygotowane materiały pozwalają na swobodny i samodzielny odbiór wystawy przez każdą osobę bez względu na wiek czy poziom sprawności.

Cennik

Język

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup