Franek Warzywa – Napad na bazar 2 | PJM

25-2-2022 - 05-6-2022

Galeria Labirynt

O wystawie

Tym razem w Labiryncie Franek Warzywa robi napad na bazar. Wystawę poprzedzi koncert, w którym wystąpi Franek i przyjaciele (Młody Budda, Aljas, Chair, POLA NUDA, bogdan sėkalski).


Otwarcie: 25.02.2022 (piątek), godz. 19.00
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
Dostępność: Wystawa odbędzie się na parterze. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające na czas pobytu w Galerii. Galeria dysponuje 6 przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Otwarcie tłumaczone na PJM; tłumaczka: Ewelina Lachowska. Otwarcie tłumaczone symultanicznie na język angielski – prosimy odebrać urządzenie w księgarni przed wydarzeniem; tłumaczenie: Krystian Kamiński.
Na wystawie występują głośne dźwięki/migające projekcje/migające światło.
Ciche godziny na wystawie: środy 15.00–19.00.
Wystawa czynna do:  5.06.2022 (wt.–niedz., godz. 12.00–19.00)
Bilet: 1 zł (na wernisaż wstęp bezpłatny)

Autorskie oprowadzanie po wystawie: 18.03.2022 (piątek), godz. 18.00 (link do wpisu)
Czwartkowa Solówka: 7.04.2022 (czwartek), godz. 19.00; z udziałem Franka Warzywa oraz pomysłodawcy Solo Show, Tomasza Szymańskiego (link do wydarzenia)


Zapytacie – po co napadać na bazar? Każda osoba, która oglądała „Dom z Papieru”, wie, że w napadach chodzi o coś więcej. Napad na bank, czy – w tym wypadku – na bazar, jest snem o wyrwaniu się z patologicznej codzienności, stanowi manifest wolności i bunt przeciw kapitalizmowi.  – Idea „Napadu na…” jest dla mnie niespełnionym marzeniem o doświadczeniu rzeczywistości w sposób, jakiego oczekujemy. To idea skrajnego działania i to, co ona reprezentuje jest tu kluczowa, a nie samo jej urzeczywistnienie. „Napad na bazar” jest dla mnie pewnym wzorem postawy, do której dążę, ale która nie opuszcza sfery marzeń. Fascynuje mnie nieskrępowana wolność i sprzeciw wobec narzucanych ograniczeń, które wiążą się z wejściem na ścieżkę przestępczą. Nie mam jednak w sobie złej energii i nie chcę nikomu zrobić krzywdy. Chciałbym jedynie zjeść świeżego pomidora – mówi Franek.

Będzie to druga odsłona „Napadu…”. Pierwsza, w galerii Ul, odbyła się w przestrzeni wirtualnej z użyciem avatara. Towarzyszyła temu, również cyfrowa, publiczność stworzona ze zdjęć uczestników i uczestniczek wydarzenia. Wystawa w Labiryncie będzie próbą materializacji cyfrowej rzeczywistości, usłyszymy też nową wersję piosenki „Napad na bazar”.

 

Franek Drażba (1998) – student Wydziału Sztuki Mediów ASP w Warszawie. W Internecie znany jako Franek Warzywa, twórca promujący zdrowy styl życia wśród młodych ludzi. Franek Warzywa nagrywa wesołe piosenki, tworzy filmiki i animacje, których głównym tematem są jedzone przez niego warzywa. Poza zdrowym odżywianiem interesuje się także tik tokiem, kosmitami, psami rasy chihuahua i piłką nożną. Członek Karaoke Gang. W duecie z Martyną Modzelewską tworzy obiekty dedykowane przestrzeni publicznej. Brał udział w wystawach.

 

Piotr Szymon Mańczak o „Napadzie na bazar 2” PL

Cennik

bilet: 1 zł (na wernisaż wstęp bezpłatny)

Język

polski

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artysta

Franek Warzywa

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup

    Podobne wystawy

    Wystawa
    <b data-src-img=
    Zmiana ekspozycji

    Zmiana ekspozycji

    22-4-2025 - 10-5-2025

    Galeria Labirynt

    Kolekcja Dostępna Vol. 2

    15-2-2022 - 05-6-2022

    Galeria Labirynt

    O wystawie

    Druga odsłona wystawy prac ze zbiorów Galerii Labirynt uzupełnionych o adaptacje przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami oraz migrantek i migrantów. Przygotowane materiały pozwalają na swobodny i samodzielny odbiór wystawy przez każdą osobę bez względu na wiek czy poziom sprawności.


    Gdzie: Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5, Lublin
    Dostępność: W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające na czas pobytu w Galerii. Galeria dysponuje 6 przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Wystawa znajduje się na parterze. Do sali wystawowej prowadzi podjazd o nachyleniu 13 stopni i dwuskrzydłowe drzwi o szerokości 138 cm. Drzwi otwierają się na zewnątrz. Zazwyczaj otwarte jest jedynie lewe skrzydło drzwi. Pracom towarzyszą opisy w językach: polskim, angielskim oraz w polskim języku migowym. Wystawa przyjazna sensorycznie.
    Wystawa czynna: 15.02–5.06.2022 (wt.–niedz., godz. 12.00–19.00)
    Bilet w cenie wstępu do galerii


    Wszystkim dziełom prezentowanym na wystawie towarzyszą adaptacje przeznaczone do dotykania – tyflografiki lub makiety. Są to autorskie, eksperymentalne projekty wykonane między innymi przez studentów i studentki Instytutu Sztuk Pięknych UMCS pod kierunkiem dr Ewy Niestorowicz. Podpisy prac zostały przygotowane w alfabecie Brajla. Na wystawie można również posłuchać audiodeskrypcji, czyli opisów tego, co przedstawia każde dzieło sztuki. Materiały te zostały opracowane przez studentów i studentki Filologii Angielskiej KUL pod kierunkiem dr Anny Sadowskiej. Opisy prac zostały przetłumaczone na polski język migowy, język angielski oraz język ukraiński.

    Zespół kuratorski: Krystian Kamiński, Agata Sztorc-Gromaszek

    Teksty: Krystian Kamiński, Emilia Lipa, Agata Sztorc-Gromaszek

    Audiodeskrypcje: Julia Czaplińska, Paulina Gierlach, Paulina Huzar, Kinga Kucewicz, Magda Lisek, Katarzyna Mazurek, Piotr Pryciak, Monika Szczęsna, Agata Sztorc-Gromaszek, Adrianna Śliwa

    Materiały dotykowe: Maria Chmielnicka, Bartosz Kalisz, Krystian Kamiński, Anastasia Kashtalian, Róża Kowalczyk, Konstanty Olech, Monika Piróg, Monika Rejman, Wioletta Stępniak, Sonia Warchoł, Adriann Wilewska, Kinga Wójtowicz, Aleksandra Zalewska, Magdalena Żuk

    Tłumaczenia: Ivan Davydenko, Krystian Kamiński, Justyna Kieruzalska, Wioletta Stępniak

    Realizacja: Diana Kołczewska

    Materiały dostępnościowe zostały przygotowane w ramach projektu „Galeria Dostępna” w 2021 roku.

    Wstęp

    Bilet w cenie wstępu do galerii

    Język

    polski, polski język migowy, angielski, ukraiński

    Zespół kuratorski

    Krystian Kaminski, Agata Sztorc-Gromaszek

    Audiodeskrypcja

    Artyści/artystki

    Gerhard Jürgen Blum-Kwiatkowski, Andrzej Dłużniewski, Jan Dobkowski, Maurycy Gomulicki, Ryszard Grzyb, Dorota Podlaska, Józef Robakowski, Tomasz Zawadzki

    Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup

      Podobne wystawy

      Wystawa
      <b data-src-img=
      Zmiana ekspozycji

      Zmiana ekspozycji

      22-4-2025 - 10-5-2025

      Galeria Labirynt